Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Faizsiz Konut Kredisi Müjdesi Geldi!

Ev sahibi olmak isteyen kişiler yüksek faiz oranları nedeni ile son dönemde oldukça zorlanırken konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan faizsiz konut kredisi müjdesi geldi.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Faizsiz Konut Kredisi Müjdesi Geldi!
Ev sahibi olmak isteyen kişiler yüksek faiz oranları nedeni ile son dönemde oldukça zorlanırken konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan faizsiz konut kredisi müjdesi geldi. Sıfır faizli konut kredisi kimlere verilecek?

Konut kredisi faiz oranları Haziran ayında yeni normale geçiş dönemi ile beraber rekor seviyelere gerilemiş Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan destek kredisi ile yüzde 0.64 faiz oranı ile 1 sene ertelemeli kredi kullanma imkanı sunulmuştu. Temmuz ve Ağustos aylarında hem enflasyon rakamlarında hem de dolar kurunda yaşanan yükselişin ardından Merkez Bankası frene basmış, parasal genişleme politikasına son vererek parasal sıkılaşma politikasına geçiş yapmıştı.

EN DÜŞÜK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE 1.34 SEVİYESİNE YÜKSELDİ! 

Yaşanan süreçte konut kredisi faiz oranı yüzde 0.64 faiz oranından 6 ay gibi kısa bir sürede 2 katına ulaşarak yüzde 1.34 seviyesine ulaştı. En uygun kredi veren banka ise bu oranı uygulayan ING Bank oldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN FAİZSİZ KONUT KREDİSİ MÜJDESİ GELDİ! 

Ev sahibi olmak isteyen kişiler kredi faiz oranları nedeni ile büyük mağduriyet yaşarken süreçte en büyük beklenti devletin yeniden kamu bankaları üzerinden düşük faizli konut kredisi desteği sunması olmuştu.

Dün gerçekleştirilen kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında "Sağlıkçılarımıza ve diğer çalışanlarımıza destek olmak amacıyla kamuya ait okul öncesi kurumları, ana sınıfları hariç faaliyetlerini sürdürebilecektir. Salgın döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızın kadrolarına göre vazife malullüğü veya meslek hastalığı statülerinin hızla sonuçlandırılması sağlanacaktır.

Vazife malulü sağlık çalışanlarımızın aileleri, maaştan ek ödemeye, faizsiz konut kredisinden çocuklarına eğitim öğretim yardımına, istihdam hakkından fatura indirimlerine kadar pek çok imkana kavuşacaklardır. Sağlık Bakanımız ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımızı bu hususun süratle neticelendirilmesi hususunda görevlendirdim" sözleri ile faizsiz konut kredisi müjdesi verdi.

Konu hakkında yaşanan gelişmeleri takip etmek, bankaların kredi kampanyalarından anında haberdar olmak, emlak haberlerini ve konut sektörünü takip etmek için;

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Huawei AppGalerry uygulamamız için TIKLAYINIZ

SIFIR FAİZLİ KONUT KREDİSİ KİMLERE VERİLECEK, KAPSAM GENİŞLEYECEK Mİ?

TOKİ üzerinden faizsiz konut kredisi şehit yakınları, gaziler, şehidin dul eşi ve yetimlerine verilirken dün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile yeni bir faizsiz konut kredisi desteği müjdesi verilmiş oldu.

Vazife malulü sağlık çalışanlarının yakınlarına da faizsiz konut kredisi müjdesi verilirken bu kapsamın 2021 yılında yapı tasarruf sandığı sistemi ile genişletilmesi, en azından hiç evi olmayanlara belirli süre boyunca bankada para birikimi yapmaları halinde birikim yapmış oldukları banka üzerinden düşük faizli konut kredisi desteği sağlanması bekleniyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)