Son Dakika Faiz İndirimi Haberleri: Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank İhtiyaç, Taşıt, Konut Kredisi Faizleri Düştü, Kredi Yapılandırma Ekranı Açılacak Mı?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Temmuz ayına sürpriz faiz indirimleri ile başladı.

Son Dakika Faiz İndirimi Haberleri: Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank İhtiyaç, Taşıt, Konut Kredisi Faizleri Düştü, Kredi Yapılandırma Ekranı Açılacak Mı?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Temmuz ayına sürpriz faiz indirimleri ile başladı. 3 kamu bankası da konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranlarında indirimlere gitti. Yapılan indirimlerin ardından eski kredilere faiz indirimi beklentisi oluşurken yüksek faizle kredi çekenlere yapılandırma umudu gündemdeki yerini koruyor. Peki, 2 Temmuz 2020 tarihi itibari ile kamu bankalarının konut, araç ve ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde kaç, yapılandırma faiz oranı ne kadar, kredi faiz oranlarında yeni indirim olacak mı, yapılandırma ekranı açılacak mı, eski kredilere faiz indirimi olacak mı? Soruların yanıtları haberimizde...

Kamu bankaları çok uzun süredir sabit tuttukları kredi faiz oranları için beklenen indirimleri yapmaya başladılar. ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI BUGÜN DÜŞTÜ! Dün sizlere emlak365.com olarak Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı için yapılan indirimi duyurmuş ve yüzde 0.92 faizle ihtiyaç kredisi verilmeye başlandığını açıklamıştık. 

Bugün yapılan yeni güncelleme ile Ziraat Bankası taşıt kredisi faiz oranını düşürdü. Yüzde 0.96 olarak uygulanan faiz oranı yüzde 0,91 seviyesine çekildi. 

Yapılan 5 puanlık faiz indirimi sonrası gözler konut kredisi faiz oranına çevrilirken banka henüz konut kredisi faiz oranını değiştirmedi. Hatırlanacağı üzere Vakıfbank daha önce yapmış olduğu güncelleme ile Sarı Panjur kampanyası ile yüzde 0.89 oranını kullanmaya başlamıştı. Yapılan 5 puanlık indirim şu anda yüzde 0.94 konut kredisi paketine yansıtıldığında konut kredisi oranı yüzde 0.89 seviyesine gelirken Ziraat Bankası yeni konut kredisi faiz oranı yüzde 0.89 olabilir beklentisini doğurdu. VAKIFBANK SARI PANJUR KONUT KREDİSİ KAMPANYASINDA FAİZ DÜŞTÜ! Bugün yapılan son dakika güncellemesi ile Vakıfbank sarı panjur konut kredisi kampanyasında kredi faiz oranı yüzde 0.94 seviyesinden yüzde 0.89 seviyesine çekildi. Üstelik ilk taksit ödemesi için yapılan açıklama ile 3 ay ertelemeli konut kredisi kullanma imkanı da sunuldu. 

VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE 0.86 SEVİYESİNE ÇEVAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI DÜŞTÜ! Konut kredisi paketinden sonra Vakıfbank bir faiz indirimi de ihtiyaç kredisi faiz oranı paketinde yapmıştı. Banka ihtiyaç kredisi faiz oranı rakamını yüzde 0.99 seviyesinden yüzde 0.86 seviyesine çekmişti. 

Taksitli İhtiyaç Kredisi, İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi, Arsa İpoteği Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi, Taşıt Rehni Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi, Bireysel İşyri İpoteği Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi paketlerinin tümünde ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 0.86 olarak uygulanmaya başlandı. HALKBANK BANKA GAYRİMENKULÜ KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI DÜŞTÜHalkbank yüzde 0.79 olarak uyguladığı banka gayrimenkulü konut kredisi faiz oranını yüzde 0.64 olarak uygulamaya aldı. Söz konusu oranlar sadece Halkbank tarafından satışa sunulan konut, işyeri ve arsa almak isteyen kişilere uygulanacak. 

ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK VE HALKBANK KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA EKRANI İÇİN YÜZDE 0.89 FAİZ ORANI MI KULLANILACAK?Sizlere Vakıfbank tarafında başlatılan kampanya sonrası yapmış olduğumuz duyuru ile acaba konut kredisi yapılandırması için yüzde 0.89 oranı mı uygulanacak sorusunu gündeme getirmiştik. Ziraat Bankası tarafnıdan yapılacak olan konut kredisi faiz oranı güncellemesi bu noktada büyük önem taşırken kamu bankalarının 0.89 oranını kullanmaya başlaması halinde otomatik olarak kredi yapılandırma başvuruları da yüzde 0.89 üzerinden alınmaya başlanacak. KAMU BANKALARININ NORMALLEŞME SÜRECİ DÖRTLÜ KREDİ PAKETİ DESTEĞİ KAMPANYASI SÜRÜYORTemmuz ayına normal kredi paketlerinde faiz indirimi ile başlayan kamu bankaları özel kredi kampanyası ile 1 sene ertelemeli sıfır konutlara özel yüzde 0.64 faizle konut kredisi, 1 sene ertelemeli ikinci el konutlara özel yüzde 0.74 faizle konut kredisi, Sıfır araç almak isteyenlere yüzde 00.49 taşıt kredisi, 2.el araç almak isteyenlere 6 ay ertelemeli yüzde 0.82 faizle taşıt kredisi ve Yüzde 0.55 faizle sosyal hayatı destek kredisi vermeye devam ediyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)