Son Dakika: Garanti Bankası Konut, İhtiyaç ve Taşıt Kredisi Faiz Oranları Yükseldi!

Bankaların kredi faiz oranları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken bugün yeni bir faiz güncellemesi son dakika haberi de Garanti Bankası tarafından verildi. Ne yazık ki Garanti Bankası, ihtiy-aç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları yükseltildi. Detaylar haberimizde...

Son Dakika: Garanti Bankası Konut, İhtiyaç ve Taşıt Kredisi Faiz Oranları Yükseldi!

Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş sonrası ne yazık ki bankaların kredi faiz oranları da yükselmeye devam ediyor. 

Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı daha önce yapmış olduğu güncelleme sonrasında bugün yeni bir son dakika faiz güncellemesi daha yaptı. 

GARANTİ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE 1 SEVİYESİNE ULAŞTI! 

Bankaların kredi faizleri büyük bir hızla yükselmeye devam ederken özel bankalardaki hızlı yükseliş dikkat çekti. 

Kredi faiz indirimi konusunda son derece ağır davranan özel bankalar söz konusu yükseliş olduğu anda adeta birbirleri ile yarışa girerek baş döndürücü bir hızda faizleri arttırmaya başladı. 

Garanti Bankası bugün yapmış olduğu son dakika güncellemesi ile ne yazık ki faiz yükseltti. Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı psikolojik eşik olarak kabul edilen yüzde 1 seviyesine ulaştı. 

Yaşanan yükselişin ardından ev almak için Garanti Bankası'ndan 100 bin lira kredi kullanan kişilerin 120 ay vadeli paket için aylık ödemeleri bin 434 lira seviyesine ulaşmış oldu. 

GARANTİ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ VE TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜKSELDİ! 

Yapılan bir diğer güncelleme ise ihtiyaç kredisi faiz oranı için gerçekleştirildi. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 0.99 seviyesinden yüzde 1,09 seviyesine çekildi. 

100 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi kullanımına izin veren Garanti Bankası yapmış olduğu faiz artışı ile yüzde 1 seviyesinin üzerine çıktı. Garanti Bankası tarafından verilen ihtiyaç kredisi paketinden yararlanarak 60 ay vadeli 100 bin lira ihtiyaç kredisi kullanan kişilerin aylık taksit ödemeleri 2 bin 415 lira olarak gerçekleşecek. 

Garanti Bankası taşıt kredisi faiz oranı ise yüzde 1,19 olarak uygulanmaya başlandı. Banka yapmış olduğu güncelleme ile ne yazık ki bugünden itibaren kredi çekmek isteyen kişilere daha yüksek faiz oranları ile kredi verecek. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)