Son Dakika: Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Yükseldi

Bankaların konut kredisi faiz oranları güncellendi.

Son Dakika: Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Yükseldi

Bankaların konut kredisi faiz oranları güncellendi. 3 Temmuz 2020 Cuma günü haftanın son işlem gününde yapılan kredi güncellemesi ile kredi faiz indirimi yapan bankalar olduğu gibi faizlerini yükselten bankalar da oldu. Bunlardan biri da Garanti Bankası oldu. Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı yükseldi. Detaylar haberimizde..

Bankaların konut kredisi faiz oranları ev sahibi olmak isteyen kişiler tarafından yakından takip edilmeye devam ediyor. Bugün yapılan konut kredisi faiz oranları güncellemesi ile Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı rakamını yükseletti. GARANTİ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜKSELDİ Uzun süredir faiz indirimi beklenen Garanti Bankası tam tersi bir hamlede bulunarak konut kredisi faiz oranı rakamını yükseltti. Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı rakamı yüzde 0.91 seviyesinden yüzde 1,03 seviyesine yükseltildi. 

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?Garanti Bankası tarafında yapılan kredi faiz oranı güncellemesi faiz indirimi müjdesi bekleyen kişileri üzerken en uygun konut kredisi faiz oranı ise değişmedi. Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ilk taksit ödemesi 12 ay ötelemeli olmak üzere sıfır konutlar için yüzde 0.64 faiz oranı ile ikinci el konut alımlarında ise yüzde 0.74 faiz oranı ile konut kredisi desteği sağlıyorlar. Bu paketlerden yararlanmak isteyen kişilerin başvurularını şahsen şubelerden yapmaları gerekiyor. Özel bankalarda ise en düşük konut kredisi faiz oranı ING Bank tarafından 0.79 faiz oranı ile uygulanıyor. ING Bank konut kredisi faiz oranı en düşük yüzde 0.79 olarak uygulanırken kredi vadesine göre belirleniyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)