Son Dakika! ING Bank Konut, İhtiyaç ve Taşıt Kredisi Paketinde Faiz Oranı Yükseldi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve BDDK tarafından yapılan hamleler sonrasında bankaların kredi faiz oranlarında ki hızlı yükseliş sürüyor.

Son Dakika! ING Bank Konut, İhtiyaç ve Taşıt Kredisi Paketinde Faiz Oranı Yükseldi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve BDDK tarafından yapılan hamleler sonrasında bankaların kredi faiz oranlarında ki hızlı yükseliş sürüyor. ING Bank yapmış olduğu güncelleme ile konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi paketlerinde kredi faiz oranlarını bir kere daha yükseltti. İşte son rakamlar...

Bankaların kredi faiz oranlarındaki yükseliş ne yazık ki tüm hızı ile sürüyor. Merkez Bankası'nın parasal sıkılaşma politikasına geçmesi ile likidite kaynaklarını sınırlandırması bankaların faiz oranlarında rekor artışa neden oldu. ING BANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE 1.24 OLDUPandemi döneminde yüzde 0.79 seviyesine kadar düşen konut kredisi faiz oranı rakamı ile en uygun konut kredisi veren ING Bank yapmış olduğu güncellemesi ile faiz oranlarını bir kere daha yukarıya çekti. 60 aya kadar olan vadeler için ING Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.14 olurken, 61 - 120 ay vadeli konut kredisi talepleri için ise kredi faiz oranı yüzde 1.24 olarak revize edildi. 

Düzenlenen yeni oranlar sonrasında 120 ay vadeli konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin aylık taksit tutarı 1.606 liraya yükselirken kredinin 120 ayda ödenecek olan toplam tutarı ise 192 bin 720 liraya yükseldi. Yani ne yazık ki 100 bin lira için ödenecek olan tutar konut kredisi masrafları ile yine 2 katına ulaşmış oldu. ING BANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE 1.14 OLDU! Korana virüs salgını ile mücadele döneminde kredi faiz oranlarını düşüren ING Bank ihtiyaç kredisi paketi için yüzde 0.79 rakamını kullanıyordu. Ne yazık ki peş peşe açıklanan yeni kararlar ile bu oran yapılan son güncelleme ile yüzde 1.14 seviyesine kadar çekildi. 

Yapılan güncelleme sonrası 60 ay vadeli 10 bin lira kredi kullanan bir kişinin aylık taksit tutarı 245 lira oldu. ING BANK TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE 1.17 OLDU! Pandemi döneminde yüzde 0.87 faiz oranı ile taşıt kredisi veren ING Bank bu oranını da yükseltti. Bankadan 60 ay vadeli taşıt kredisi çekmek isteyen kişilere uygulanan yeni araç kredisi faiz oranı yüzde 1.17 olarak revize edildi. 

Güncellemenin ardından 60 ay vadeli 50 bin lira kredi kullanan kişilerin aylık taksitleri 1.239 lira olarak gerçekleşecek. Emlak365.com


Yorumlar (0)