KONUT KREDİSİ

Son Dakika: İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Düştü, 6 Ay Ertelemeli Kredi Çekme İmkanı Sunuldu!

Türkiye'nin en büyük özel bankaları arasında yer alan İş Bankası konut kredisi çekmek isteyen müşterilerine yönelik kampanyasını duyurdu. İş Bankası konut kredisi faiz oranı düştü. Buna ek olarak isteyen kişilere 6 ay ödemesiz dönemli kredi çekme imkanı sunuldu...

Türkiye'nin en büyük özel bankaları arasında yer alan İş Bankası konut kredisi çekmek isteyen müşterilerine yönelik kampanyasını duyurdu. İş Bankası konut kredisi faiz oranı düştü. Buna ek olarak isteyen kişilere 6 ay ödemesiz dönemli kredi çekme imkanı sunuldu…

En çok kredi veren bankalar arasında yer alan İş Bankası konut kredisi çekmek isteyen müşterilerine yönelik destek vermeye devam ediyor. Hem sıfır konut hem de ikinci el konut alımları için geçerli olan kampanya kapsamında hem konut kredisi faiz oranı düştü hem de 6 ay ertelemeli kredi çekme imkanı sunuldu. 

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI DÜŞTÜ! 

Merkez Bankası tarafından atılan parasal sıkılaşma adımları ile ne yazık ki bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları  da büyük bir hızla yükselişe geçmişti. Bankaların ucuz likidite kaynaklarının Merkez Bankası tarafından kapatılmasının ardından yükselen finansman oranları sonrasında kredi faizleri büyük bir hızla artmıştı. 

Süreçte yaşanan yükselişin ardından bankaların kredi kullandırım oranları büyük bir hızla düşerken müşteri kaybını önlemek adına bazı bankalardan faiz indirimi hamlesi geldi. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi paketinde yapılan faiz indirimi hamlesi sonrasında bir indirim haberi de İş Bankası konut kredisi paketinde yapıldı. 

İş Bankası konut kredisi faiz oranı  sigortalı konut kredisi paketinde yüzde 1.40 olarak revize edildi. 

6 AY ERTELEMELİ KONUT KREDİSİ ÇEKME İMKANI SUNULDU! 

İş Bankası konut kredisi kullanmak isteyen kişiler için kredi faiz indirimi yanı sıra aynı zamanda ilk taksit ödemesi için de 6 ay erteleme imkanı sundu. 6 ay ertelemeli konut kredisi paketinden yararlanan kişilere İş Bankası şimdi al Temmuz ayında öde kredi çekme imkanı sundu. 

6 ay ertelemeli konut krediis çekmek isteyen kişiler için ilk taksit ödemesi ne yazık ki toplu olarak yapılacak. 6 ay ertelemeli konut kredisi çeken kişilerin 1 nolu taksit ödemesi en az 16 bin 893 TL olarak gerçekleşecek. Ertelemesiz kredi çekmek isteyen kişiler için ise 120 ay vadeli 200 bin lira konut kredisi hesaplama işleminde aylık taksit tutarı 3 bin 450 TL olarak gerçekleşecek. 

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Kredi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişiler için İş Bankası konut kredisi başvuru İş Bankası internet sitesi üzerinden ve İş Bankası şubeleri üzerinden satın alınmak istenen evin tapusu ve kimlik belgesi ile yapılabiliyor. Konut kredisi paketinde ilk olarak kredi notu sorgulaması yapılırken başvurusu uygun kabul edilen kişiler daha sonra konut kredisi ekspertiz işlemi süreci ile kredi çekebiliyorlar. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir