Son Dakika Kredi Faiz İndirimi: Vakıfbank Sarı Panjur Kampanyası ile En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Oldu!

Merkez Bankası Şubat ayı PPK toplantısı için geri sayım sürerken Vakıfbank sürpriz faiz indirimi kararı aldı.

Son Dakika Kredi Faiz İndirimi: Vakıfbank Sarı Panjur Kampanyası ile En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Oldu!
Merkez Bankası Şubat ayı PPK toplantısı için geri sayım sürerken Vakıfbank sürpriz faiz indirimi kararı aldı. Devlet bankaları arasında yer alan Vakıfbank ev sahibi olmak isteyen kişiler için  müjdeli haber verdi ve en uygun konut kredisi veren banka oldu.

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI DÜŞTÜ! 

Vakıfbank tarafından yapılan son dakika güncellemesi ile konut kredisi paketinde faiz indirimi yaptı. Yapılan güncelleme öncesi Vakıfbank sarı panjur konut kredisi faiz oranı yüzde 1.40 olarak uygulanırken en uygun konut kredisi veren banka ise yüzde 1.35 oranı ile Akbank ve ING Bank tarafından veriliyordu.

Yapılan güncelleme sonrasında ise Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.34 seviyesine çekilirken bu oran ile en uygun kredi veren banka oldu. 120 ay vadeli konut kredisi kullanma imkanı sunulan kredi paketinde söz konusu faiz oranının sadece yeni konut alımlarında geçerli olacağı ilan edildi. Sıfır konut kredisi paketinde uygulanacak olan oran için eşit taksitli, eşit anaparalı, artan taksitli ve azalan taksitli alternatif planların sunulacağı duyuruldu.

Yine bu oran üzerinden konut kredisi çekmek isteyen kişiler için hayat sigortası ürünün zorunlu tutulacağı ilan edildi. Konut kredisi faiz oranı yüzde 1.34 seviyesi başlangıç noktası olarak belirlenirken kişinin kredi notu puanına göre belirlenecek.VAKIFBANK SMS İLE KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Düzenlenen kampanyadan yararlanmak isteyen kişiler için konut kredisi başvurusu için SMS seçeneği de sunuldu. Vakıfbank sarı panjur konut kredisi başvurusu için SMS göndermek isteyen kişilerin aralarında birer boşluk bırakarak KONUT, T.C. Kimlik Numarası ve aylık gelir belgelerini de yazarak oluşturmuş oldukları bu kısa mesajı 5724 numarasına göndermeleri yeterli olacak.

VAKIBFANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA İLE 120 AY VADELİ 100 BİN TL KONUT KREDİSİ AYLIK TAKSİT TUTARI KAÇ TL OLDU?

Yapılan indirimin ardından 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi aylık  taksit tutarı 1.680 TL olarak gerçekleşecek. Konut kredisi masrafı olarak Vakıfbank ekspertiz ücreti olarak 1.100 TL olarak tahsil edilecek. Sunulan yüzde 1.34 faiz oranından yararlanmak isteyen kişilerin VakıfBank kredi kartı, ek hesap, otomatik ödeme talimatı, Kredili Hayat Sigortası, DASK ve mobil/internet bankacılık hizmetlerini satın almaları şartları uygulanacak.
Yorumlar (0)