Son Dakika Kredi Haberi: 0.93 Faiz Oranı İle Devlet Destekli Konut Kredisi Kampanyası

Yükselen konut kredisi faiz oranları ev sahibi olmak isteyen kişileri zorlamaya devam ederken kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank kentsel dönüşüm konut kredisi paketi kapsamında yüzde 0.93 faiz oranı ile kredi kullanma imkanı sundu. Kentsel dönüşüm kredisi 2021 şartları nedir, faiz oranı ne kadar, kentsel dönüşüm kredisi hesaplama tablosu 2021, Vakıfbank kredi faiz oranı yüzde kaç?

Son Dakika Kredi Haberi: 0.93 Faiz Oranı İle Devlet Destekli Konut Kredisi Kampanyası
Ev sahibi olmak isteyen kişiler bir yandan yükselen konut fiyatları bir yandan da adeta uçuşa geçen konut kredisi faiz oranları nedeni ile zorlanmaya devam ederken Vakıfbank konut kredisi desteği ile büyük fırsat sundu.

Vakıbank kentsel dönüşüm konut kredisi kampanyası kapsamında şu anda yüzde 1 altında kredi faiz oranı uygulayan tek banka olurken konut kredisi faiz oranı rakamı ile en uygun kredi veren banka unvanını da ele geçirdi.

VAKIFBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ KAMPANYASI İLE YÜZDE 0.93 FAİZ ORANI İLE EV SAHİBİ OLMA İMKANI SUNUYOR! 

Banka tarafından yapılan açıklama ile konut kredisi faiz oranı yüzde 1,34 olarak duyurulurken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilecek olan devlet desteği kapsamında;

A Sınıfı Verimlilik Devlet Faiz Desteği Aylık Yüzde 0.41

B Sınıfı Verimlilik Devlet Faiz Desteği Aylık Yüzde 0.37

C Sınıfı Verimlilik Devlet Faiz Desteği Aylık Yüzde 0.33 olarak ilan edildi.

Devlet tarafından verilen destek sonrasında Vakıfbank kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı rakamı;

Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi A Sınıfı Verimlilik Tipindeki Konut Kredisi Paketinde Aylık Yüzde 0.93

Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi B Sınıfı Verimlilik Tipindeki Konut Kredisi Paketinde Aylık Yüzde 0.97

Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi C Sınıfı Verimlilik Tipindeki Konut Kredisi Paketinde Aylık Yüzde 1.01 olarak uygulanacak.VAKIFBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU ŞARTLARI NELERDİR, KİMLER KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ KULLANABİLİR?

6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun kapsamında verilen kentsel dönüşüm konut kredisi desteğinden yararlanmak isteyen kişilerin gayrimenkullerinin riskli yapı ilan edilen alan içerisinde bulunması ya da evlerine ait riskli yapı raporu almaları yeterlidir. Bu şartları taşıyan evlerini yeniden inşa etmek isteyen hak sahiplerine, riskli yapı olarak ilan edilen taşınmazda en az 1 senedir oturan ayni hak sahiplerine ve kiracılara, sahip olduğu evi riskli yapı olarak ilan edilen ve farklı bir ev almak isteyen kişilere kentsel dönüşüm kredisi verilmektedir.
Yorumlar (0)