Son Dakika Kredi Haberi: Ev Sahibi Olmak İsteyenleri Üzecek Haber Geldi, Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Yine Yükseldi!

Kamu bankaları 7 Ağustos 2020 tarihinde almış oldukları karar kapsamında 0.

Son Dakika Kredi Haberi: Ev Sahibi Olmak İsteyenleri Üzecek Haber Geldi, Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Yine Yükseldi!

Kamu bankaları 7 Ağustos 2020 tarihinde almış oldukları karar kapsamında 0.64 faizli ucuz kredi kampanyası dönemini sona erdirmiş, konut kredisi faiz oranı olarak yüzde 0.87 rakamını uygulamaya başlamıştı. Bu sabah Ziraat Bankası yeni bir kredi güncellemesi daha yaptı ve ne yazık ki konut kredisi faiz oranları bir kere daha yükseldi. Peki, Ziraat Bankası sıfır ve ikinci el konut kredisi faiz oranları yüzde kaç oldu, yeni konut kredisi hesaplama nasıl yapılacak, aylık taksitler ne kadar olacak, ev sahibi olmak isteyenler ne kadar para ödeyecek?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yapılan peş peşe müdahaleler sonrasında bankaların kredi faiz oranları hızlı yükselişini sürdürdü. Piyasayı ucuz likidite kaynağı ile fonlayan devlet bankaları da bu süreçte kredi kampanyalarını sonlandırdı ve faiz yükseltti. Ziraat Bankası bu sabah itibari ile yeni bir duyuru yayımladı ve kredi faiz oranlarını bir kere daha güncelledi. KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YİNE YÜKSELDİ! ZİRAAT BANKASI SON KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ OLDU?Ziraat Bankası 7 Ağustos 2020 tarihinde yayımladığı duyuru ile 0.64 faiz oranı ile başlatmış olduğu sıfır konut kredisi kampanyasını sonlandırmış ve ucuz kredi musluğunu kapatmıştı. Banka bu tarihte yapmış olduğu güncelleme ile en düşük konut kredisi faiz oranını 120 ay vade için yüzde 0.87 olarak revize etmiş, 180 ay vadeli konut kredisi paketinde de yüzde 0.99 olarak duyurmuştu. Bu sabah yapılan yeni faiz güncellemesi ile ne yazı ki ev sahibi olmak isteyen kişileri üzecek bir haber daha geldi. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1,05 seviyesine çekildi. 

Bankanın internet sitesinde dün gece yapılmış olan güncelleme ile tüm kredi paketlerinde en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1.05 seviyesine çekildi, kredi vadesi 180 ay olarak güncellendi. Yani 120 ay ile 180 ay için uygulanan ayrı ayrı faiz oranı uygulaması kaldırıldı, tüm vade seçenekleri için konut kredisi faiz oranı yüzde 1.05 olarak revize edildi. HALKBANK VE VAKIFBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI GÜNCELENMEDİ, YÜZDE 0.87 ORANI KORUNDUAn itibari ile Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi paketinde ise güncelleme yapılmadı. Diğer 2 kamu bankasının internet sitesinde yüzde 0.87 faiz oranı uygulaması devam ediyor görünüyor. Ancak kamu bankalarının sürekli olarak aynı oranları uygulaması nedeni ile bugün içerisinde diğer 2 bankadan da benzer bir hamle gelmesi ihtimali bulunuyor. ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ HESAPLAMA AĞUSTOS 2020! 100 BİN LİRA KONUT KREDİSİ ÇEKEN KİŞİNİN AYLIK TAKSİTLERİ KAÇ TL OLDU?

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1,05 seviyesine çekilirken 180 ay vadeli konut kredisi çeken bir kişinin aylık taksit tutarı bin 239 liraya yükselmiş oldu. Aynı tutarlı kredinin 120 ay vadeli kullanılması halinde ise aylık kredi taksit tutarı bin 469 liraya yükseliyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)