Son Dakika Kredi İndirim Haberi: Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Düştü!

Bankaların kredi faiz oranları güncellenmeye devam ederken kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından Şubat ayı başında yapılan faiz indirimi hamlesi sonrasında özel bankalardan da indirim haberleri gelmeye başladı.

Son Dakika Kredi İndirim  Haberi: Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Düştü!
Bankaların kredi faiz oranları güncellenmeye devam ederken kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından Şubat ayı başında yapılan faiz indirimi hamlesi sonrasında özel bankalardan da indirim haberleri gelmeye başladı. İlk olarak Akbank, Yapı Kredi Bankası, TEB ve ING Bank tarafından yapılan faiz indirimi sonrasında bugün bir son dakika indirim haberi de Garanti Bankası tarafından verildi.

GARANTİ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI İNDİRİMİ HABERİ GELDİ! 

Türkiye'nin en büyük ve en güçlü özel bankaları arasında yer alan Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı rakamlarında güncellemeye gitti. Banka tarafından yapılan güncelleme sonrasında kredi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişilere konut kredisi faiz oranı yüzde 1.37 seviyesinden verilmeye başlandı. Söz konusu oran yine de konut kredisi paketinde psikolojik eşik olarak kabul edilen yüzde 0.99 seviyesinin oldukça üzerinde yer aldı. Ancak yine de kredi faiz oranlarında Merkez Bankası tarafından faizlerin sabit tutulmasına rağmen düşüş yaşanması piyasada memnuniyet yarattı.GARANTİ BANKASI KONUT KREDİSİ HESAPLAMA EKRANI! 

Konut kredisi faiz oranı yüzde 1.37 seviyesine çekilirken bu oran üzerinden çekilen kredilerde aylık taksit tutarları da düşüş gösterdi. 120 ay vadeli 200 bin lira konut kredisi çeken kişilerin aylık taksit ödemesi 3 bin 405 TL olarak gerçekleşti. Bankanın konut  kredisi dosya masrafları ise şu şekilde açıklandı:

Garanti Bankası konut kredisi dosya masrafı Bin TL,

Garanti Bankası konut kredisi ekspertiz ücreti 950 TL,

Garanti Bankası taşınmaz rehin ücreti 250 TL,

Toplam konut kredisi masraf tutarı: 2 BİN 200 TL

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Bankaların kredi faiz oranları düşmeye devam ederken ne yazık ki yine de Haziran ayında gördüğü yüzde 0.64 oranının çok daha üzerinde kaldı. Son rakamlara göre en uygun konut kredisi veren banka Vakıfbank oldu. En düşük sıfır konut kredisi faiz oranı yüzde 1.34 faiz oranı ile Vakıfbank olurken en uygun 2. el konut kredisi veren banka ise yüzde 1.35 faiz oranı ile Yapı Kredi Bankası ve Akbank oldu. Yüzde 1.37 oranı ile ise bugünkü indirimin ardından Garanti Bankası oldu.
Yorumlar (0)