Son Dakika Kredi İndirimi! Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 1.37 Oldu

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası sürpriz bir kredi faiz indirimi yaptığını duyurdu.

Son Dakika Kredi İndirimi! Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 1.37 Oldu
Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası sürpriz bir kredi faiz indirimi yaptığını duyurdu. 2 Mart 2021 Salı günü itibari ile Türkiye yerinde karar dönemi ile normalleşmeye geçiş yaparken kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası yeni döneme kredi faiz indirimi yaparak başladı.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ İNDİRİMİ YAPTI! 

Hatırlanacağı üzere 2020 yılının Haziran ayında da Türkiye'de normalleşme süreci başlatılmış, bu döneme kamu bankaları ucuz kredi paketleri ile destek vermişti. Benzer bir adım daha atıldı ve Ziraat Bankası konut kredisi paketinde faiz indirimi yapıldığını duyurdu. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.47 seviyesinden yüzde 1.37 seviyesine çekilerek 1 puanlık faiz indirimi yapıldı.

Ziraat Bankası konut kredisi ürün paketi, Ziraat Bankası çalışanın artısı konut kredisi paketi ve Ziraat Bankası emeklinin artısı konut kredisi paketinde kredi faiz oranı yüzde 1.37 olarak revize edilirken Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı ise standart pakette yüzde 1.39 olarak güncellendiZİRAAT BANKASI SIFIR KONUT KREDİSİ VE İKİNCİ EL KONUT KREDİSİ PAKETİNDE KREDİ FAİZİ YÜZDE KAÇ OLDU?

Banka daha önce sıfır konut almak isteyen kişilere normal kredi paketinden daha düşük faiz oranı uygularken yeni faiz güncellemesi ile sıfır konutlara özel kredi uygulaması sona erdirildi. Konut kredisi faiz oranı en düşük seviyede hem sıfır hem de ikinci el konut kredisi paketinde yüzde 1.37 seviyesine çekilmiş oldu. Yapılan güncellemenin ardından bu faiz oranı üzerinden 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi çeken kişilerin aylık taksit ödemesi 1.702,65 TL oldu.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Ev sahibi olmak isteyen ancak yeteri kadar para birikimi bulunmayan kişilere bankalar tarafından verilen kredi desteğine konut kredisi adı verilmektedir. Konut kredisi başvurusu için Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapılabilirken, Ziraat Bankası internet sitesi, Ziraat Mobil, internet şubesi, ATM ve çağrı merkezinden yapılabiliyor. Konut kredisi ekspertiz işlemi ile süreç başlatılırken kredi onayı alan kişilere 500 bin liraya kadar olan konutlarda konutun yüzde 90'ına kadar kredi desteği sağlanabiliyor.
Yorumlar (0)