SON DAKİKA: Tam 16 Banka İmzayı Attı, Devletten Faiz Desteği İle 0.88 Konut Kredisi Müjdesi Geldi! Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Garanti, İş Bankası, Yapı Kredi, Denizbank

Bankaların konut kredisi faiz oranlarında yaşanan yükseliş büyük bir hızla devam ederken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile 16 banka arasında ortak protokol imzalandı. Atılan imzalar kapsamında Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Garanti Bankası, Denizbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve ING Bank gibi çok sayıda banka evini kentsel dönüşüme veren kişilere düşük faizli kentsel dönüşüm kredisi verecek. Bankalar güçlendirme kredisi, konut yapım kredisi, konut edinme kredisi, işyeri yapım kredisi ve işyeri edinme kredisi olmak üzere 5 farklı kategoride 0.88 seviyesinden başlayan oranlarla kredi desteği sağlayacak.

SON DAKİKA: Tam 16 Banka İmzayı Attı, Devletten Faiz Desteği İle 0.88 Konut Kredisi Müjdesi Geldi! Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Garanti, İş Bankası, Yapı Kredi, Denizbank

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile 16 banka arasında imzalanan ortak protokol kapsamında yüzde 0.88 seviyesinden başlayan faiz oranları ile konut kredisi desteği sağlanacak. 

Düzenlenen kampanyadan yararlanmak isteyen kişilere anlaşmalı bankalar üzerinden kentsel dönüşüm konut kredisi kullanmaları durumunda devlet faiz desteği sağlayacak. Bu sayede vatandaşlar daha düşük faiz oranları ile kredi kullanma imkanı elde edecek. 

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI KENTSEL DÖNÜŞÜM GÜÇLENDİRME, KONUT YAPIM, KONUT EDİNME, İŞYERİ YAPIM, İŞYERİ EDİNME KREDİ DESTEKLERİ 

Güçlendirme Kredisi 400 Baz Puan 2 sene ödemesiz dönemli 10 yıl vadeli 50 bin lira konut kredisi desteği 

Konut Yapım Kredisi 400 Baz Puan 2 sene ödemesiz dönemli 10 yıl vadeli 125 bin lira konut kredisi desteği 

İşyeri Yapım Kredisi 300 Baz Puan 2 sene ödemesiz dönemli 7 yıl vadeli 125 bin lira kredi desteği 

İşyeri Edinme Kredisi 300 Baz Puan 1 sene ödemesiz dönemli 7 yıl vadeli 125 bin lira kredi desteği 

DÜŞÜK FAİZLİ KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

1- Akbank T.A.Ş.

2- Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

3- Alternatif Bank A.Ş.

4- Denizbank A.Ş.

5- QNB Finansbank A.Ş.

6- Türkiye Garanti Bankası A.Ş.

7- Türkiye Halk Bankası A.Ş.

8- ING Bank emlak365.com A.Ş.

9- Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.

10- Türk Ekonomi Bankası A.Ş.

11- Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.

12- Türkiye İş Bankası A.Ş.

13- Şekerbank T.A.Ş.

14- Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O

15- Yapı Ve Kredi Bankası A.Ş.

16- T.C. Ziraat Bankası A.Ş.

Bankaların benzer kredi kampanyalarını takip etmek için:

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ 

VAKIFBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ KAMPANYASINDA FAİZ ORANI YÜZDE 0.88 OLDU! 

Her banka kendi oranını belirlerken Vakıfbank söz konusu kampanya için faiz oranını yüzde 0.88 olarak duyurdu. Vakıfbank normal konut kredisi paketinde yüzde 1,29 oranını uygularken kentsel dönüşüm konut kredisi paketinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen konut kredisi desteği sayesinde A sınıfı verimlilik raporu olan binalarda söz konusu kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı yüzde 0.88 olarak uygulanıyor. 

KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ NEDİR?

Oturmuş oldukları konutun yapılan riskli yapı tespiti ile güçlendirme ya da yenilendirmeye ihtiyacı olduğunun belirlendiği kişilere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen destek olup konutun yıkılarak yeniden yapılması, konutun güçlendirilmesi ya da bu kişilerin yeni bir konut almak istemeleri halinde konut kredisi desteği sağlanmaktadır. 

Emlak365.com