Son Dakika: Vakıfbank 0.93 Faiz Oranı İle Konut Kredisi Verecek!

Yükselen konut kredisi faiz oranları nedeni ile vatandaş ev sahibi olmakta zorlanırken inşaat sektörü de destek kredisi taleplerini dillendirmeye başlamıştı. Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi paketi ile kentsel dönüşüm konut yapım kredisi ile konut alım kredisi paketinde 0.93 konut kredisi desteği sunulacağı duyuruldu.

Son Dakika: Vakıfbank 0.93 Faiz Oranı İle Konut Kredisi Verecek!
Konut kredisi çekmek isteyen kişiler yükselen faiz oranları sonrasında büyük bir mağduriyet yaşarken ne yazık ki bu faiz oranları ile ev sahibi olmakta zorlaştı. Kredi faiz oranlarında yaşanan yükselişin ardından konut satış rakamlarında da sert düşüş yaşanmıştı.

İnşaat sektörü yaşanan daralma sonrasında tüm umutlarını kentsel dönüşüm projelerine bağlamıştı. Konu hakkında açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'da kentsel dönüşüm projelerine düşük faizli kredi desteği sağlayacaklarını duyurmuştu.

VAKIFBANK DESTEK KREDİSİ: KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNE ÖZEL YÜZDE 0.93 FAİZLE KREDİ DESTEĞİ!

Vakıfbank tarafından yapılan açıklama ile afet riski altındaki yapıların dönüştürülmesini öngören “6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” kapsamında Vakıfbank tarafından düşük faizli kredi desteği verileceği ilan edildi.

Yapılan açıklama kapsamında Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi ve Kentsel Dönüşüm Bitmiş Konut Kredisi paketinde;

A Sınıfı Verimlilik Paketinde Yüzde 0.93 faiz oranı ile;

B Sınıfı Verimlilik Paketinde Yüzde 0.97 faiz oranı ile;

C Sınıfı Verimlilik Paketinde Yüzde 1.01 faiz oranı ile konut kredisi desteği verileceği ilan edildi.0.93 FAİZ ORANI İLE KONUT KREDİSİ PAKETİNDEN KİMLER YARARLABİLİR?

Riskli yapılarda en az 1 senedir oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahipleri,

Konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahipleri ve,

Konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen malikler düzenlenen kampanyadan yararlanarak 0.93  seviyesinden başlayan oranlarla konut kredisi kullanabilecek.Yapılan açıklama kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca faiz desteği sağlanan kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin olup söz konusu destekten faydalanılabilmesi için gayrimenkulün “Riskli Alan”da bulunması veya riskli alan içinde yer almamakla birlikte gayrimenkulün “Riskli Yapı” olduğu teknik raporlarla tespit edilmiş olması yeterli olacak.

Hak sahiplerine en fazla 200 bin liraya kadar konut kredisi desteği yüzde 0.93 seviyesinden başlayan oranlarla verilecek olup konut kredisi paketinde 120 ay vadeli kredi desteği verilecek.

Emlak365.com - ÖZEL HABER (Aktif link olmadan kopyalanamaz, alıntılanamaz) 
Yorumlar (0)