Son Dakika! Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Yükseldi, Kredi Faizlerinde İbre Tersine Döndü

Vatandaş ev almak için kredi faizlerinin daha da yükselmesini beklerken ne yazık ki ibre tersine döndü.

Son Dakika! Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Yükseldi, Kredi Faizlerinde İbre Tersine Döndü

Vatandaş ev almak için kredi faizlerinin daha da yükselmesini beklerken ne yazık ki ibre tersine döndü. Akbank'tan sonra Yapı Kredi Bankası'da kredi faizlerini yükseltti.

Bankalardan konut kredisi çekmek isteyen kişiler indirim haberi beklerken ne yazık ki kredi faiz oranlarında aşağı yönlü hareketlilik sona erdi. Konut kredisi faiz oranlarında beklenen indirim haberleri yerine faiz artırma haberleri gelmeye başladı. Akbank konut kredisi haberinin ardından Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranları da yükseldi. Bankalardan seçim öncesi kötü haberler gelmeye başladı. En uygun konut kredisi veren özel banka olan Akbank 1,57 oranını yükseltirken bu hamleden sonra en uygun konut kredisi veren özel banka olan unvanını ele geçiren Yapı Kredi Bankası'da faiz yükseltti. Diğer bankaların atacakları adımlar ise merak konusu oldu. Seçimden önce şu anda en uygun konut kredisi veren bankalar ise yüzde 1,28 faiz oranı ile kamu bankaları oldu. Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseldi!Günün ikinci kötü haberi ne yazık ki Yapı Kredi Bankası tarafından verildi. En uygun konut kredisi veren özel bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası ne yazık ki kredi faiz oranlarını yükseltti. Banka yüzde 1,59 olarak uyguladığı faiz oranını yüzde 1,65 olarak revize etti. 

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Masrafları Listesi Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Dosya Masrafı 500 LiraYapı Kredi Bankası Konut Kredisi Ekspertiz Ücreti 750 LiraYapı Kredi Bankası Konut Kredisi İpotek Tesis Ücreti 185 Lira Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Hayat Sigortası Ücreti (kredi tutarı ve kişinin yaşına göre belirlenmektedir. Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Kullanma Koşulları 
  1. En fazla 120 ay vade ile konut kredisi kullandırımı yapılmaktadır.

  2. Konut kredilerinde kredi tutarı, satın alınacak evin ekspertiz değerinin en fazla %80'i oranındadır. %80’in üzerinde kullanım, satın alınan konutun ekspertiz değerinin %100’üne kadar ilave konut teminatı ile değerlendirilir.

  3. Konut kredisi vade sonundaki azami yaş 70’tir.

  4. Taksit ödemelerinizi belirlediğiniz dönem ve tutarlarda yapabilirsiniz. Dilerseniz ara ödeme yapıp kalan taksitlerinizin tutarını azaltabilirsiniz Dilerseniz kredinizin kalan ödemesini belirlenen zamandan önce ödeyebilir ve kredinizi kapatabilirsiniz.

  5. Yatırım amaçlı olarak veya tek başına ev alma imkanı olmayan iki kişi ortak olarak konut kredisi kullanabilir ve ev sahibi olabilir.Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?
  • Son 2 aya ait güncel maaş bordrosunun biri veya antetli kağıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi

  • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi

  • Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi

  • Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisiHaber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar (0)