TEB Konut Kredisi Faiz Oranı Yükseldi! Güncel Kredi Oranları ve Faizlerde Son Durum Ne?

Konut kredisi faiz oranlarında yaşanan yükseliş eğilimi devam ediyor.

TEB Konut Kredisi Faiz Oranı Yükseldi! Güncel Kredi Oranları ve Faizlerde Son Durum Ne?

Konut kredisi faiz oranlarında yaşanan yükseliş eğilimi devam ediyor. Özel bankaların faiz yarışına TEB'de katıldı. TEB konut kredisi faizi rekor seviyede yükseldi!

Kredi faiz indirimi yaparken en fazla bir puan bir puan ilerleyen bankalar konu kredi faizlerini yükseltmeye geldiğinde büyük oranlarda yükseltmekten çekinmiyorlar. TEB Konut Kredisi Faiz Oranları Yapılan güncellemenin ardından TEB konut kredisi faiz oranı yüzde 1.61 seviyesinden yüzde 1.84 seviyesine çekildi. 

Konut Kredisi Faizleri Yükselmeye Devam Edecek Mi?Merkez Bankası Nisan ayı PPK toplantı tarihi giderek yaklaşırken ne yazık ki yükselen dolar kuru ve beklentileri aşan enflasyon rakamları bu ay için Merkezin faiz kararında aşağı yönlü bir hareketlenmeyi imkansız kılıyor. Zaten olası bir indirimin Haziran ayında yapılması bekleniyordu. Bankalar da yaşanan seçim krizi sonrası siyasi istikrarsızlık, dolar kurunda yaşanan yükseliş ve enflasyon rakamlarında yaşanan çıkış bankaların faiz oranlarında yukarı yönlü hareketliliğine neden oldu. Bankaların konut kredisi faiz oranlarında ki çıkışın devam etmesi beklenirken özellikle de konut kredisi faiz oranları ise vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. Türkiye'nin itici gücü olarak kabul edilen inşaat sektörünün içerisinde bulunduğu zorlu koşulların en büyük nedeni olarak gösterilen yüksek faiz oranlarının daha da yukarı çıkması halinde sektörü ne yazık ki daha kötü günler bekliyor gibi görünüyor. Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Yükseldi! Bugün kredi faiz oranını yükselten bankalardan biri de Vakıfbank oldu. Vakıfbank ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi faiz oranı yükselirken bankanın konut kredisi faiz oranı ise 1,28 olarak teyit edildi. Ancak diğer kredi faiz oranlarının yükselmesi seçim öncesi sıklıkla dillendirilen seçimlerden sonra kamu bankalarının faiz oranlarında yükseliş yaşanacağı iddialarıını güçlendirdi. Emlak365.com


Yorumlar (0)