TEB Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü! Yeni Konut Kredisi İndirim Haberi Geldi

TEB konut kredisi faiz oranı için yeni indirim kararı aldığını duyurdu. Beklenen yeni konut kredisi haberleri ve indirim duyuruları yeniden gelmeye başladı.

TEB Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü! Yeni Konut Kredisi İndirim Haberi Geldi

TEB konut kredisi faiz oranı için yeni indirim kararı aldığını duyurdu. Beklenen yeni konut kredisi haberleri ve indirim duyuruları yeniden gelmeye başladı.

Hatırlanacağı üzere TEB 4 Şubat 2019 tarihinde indirim kararı aldığını duyurmuş ve kredi faiz oranlarını yüzde 2,58 seviyesinden yüzde 1,70 seviyesine çekerek hem büyük bir indirim yapmış hem de en uygun konut kredisi veren banka olmuştu. 27 Şubat 2019 tarihi ile TEB konut kredisi faiz indirimi kararı aldı ve yüzde 1,70 olan konut kredisi faiz oranını yüzde 1,61 seviyesine çekti. TEB Konut Kredisi Faiz Oranları Yapılan indirimin ardından TEB konut kredisi kampanyası ile uygulanan faiz oranı yüzde 1,61 seviyesine çekti. Banka verdiği bu oran ile en uygun konut kredisi veren banka sıralamasnda kendisine aynı oranı uygulayan Yapı Kredi Bankası konut kredisi paketi ile beraber 4. sırada yer buldu. 

Kimler Konut Kredisi Kullanabilir?Türk vatandaşı olan ya da Türkiye'de ikamet eden yabancı uyruklu olan kişilerin aylık düzenli gelir belgesine sahip olmaları ve 18 yaşını doldurmuş olmaları şartı ile konut kredisi başvurusunda bulunma hakkı vardır. Konut kredisi başvuru evrakları olarak ise;
  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi

  • Gelir Belgesi / Maaş Bordrosu

  • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için, son 3 yıllık "bilanço" , "vergi levhası" ve "ticaret sicil gazetesi"

  • Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu talep edilir. Tüm bu evraklarla başvuru yapan kişilerin kredi notu sorgulaması yapılarak ve kredi sicili geçmişi incelenerek kredi başvuru sonucu genelde 24 saat içerisinde verilmektedir. Fibabanka Konut Kredis Faizleri Düştü! Günün ilk kredi indirim haberi ise Fibabanka tarafından verilmişti. Fibabanka konut kredisi faiz oranı yüzde yüzde 2,49 seviyesinden yüzde 1,99 seviyesine çekilmiş, bu sayede konut kredisi faiz oranı yüzde 2 üzerinde olan bankas Bankaların güncel kredi oranlarını, konut ve inşaat sektöründeki gelişmelerinden anlık haberdar olmak için bizi takip edin...En Uygun Konut Kredisi Veren İlk 10 Banka Listesi Vakıfbank emlak365.com Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.49 (Vakıfbank Anlaşmalı Konut Projeleri için yüzde 0.98 olarak hesaplanmaktadır)Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1,49 (Halkbank Anlaşmalı Konut Projeleri için yüzde 0.98 olarak hesaplanmaktadır)Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranı  % 1,59 (Konut kredisi ürünleri alanlar için uygulanan faiz oranı yüzde 1,53'tür)Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 1,61TEB Konut Kredisi Faiz Oranı % 1,61ICBC Bank Konut Kredisi Faiz Oranı %  1.62ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.65Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.68 (Ziraat Bankası Anlaşmalı Konut Projeleri için yüzde 0.98 olarak hesaplanmaktadır)Garanti Bankası emlak365.com Konut Kredisi Faiz Oranı  % 1.69Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1,75Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook Konut Kredisi ve Emlak Haberleri Kapalı Grubumuza Katılmak İçin TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar (0)