TOKİ Faizsiz Konut Kredisi 2021! 177 Bin Liraya Kadar Sıfır Faizli Kredi Kimlere Verilir, Başvuru Şartları Neler?

Bankaların konut kredisi faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken faizsiz konut kredisi destekleri de araştırılmaya devam ediyor. Bunlardan biri de TOKİ tarafından verilen sıfır faizli konut kredisi desteği olarak öne çıkıyor. 2021 faizsiz konut kredisi, TOKİ faizsiz konut kredisi desteği, 2021 faizsiz konut kredisi ne kadar, faizsiz konut kredisi kimlere verilir, gazi, dul ve yetimlere faizsiz konut kredisi hangi bankada?

TOKİ Faizsiz Konut Kredisi 2021! 177 Bin Liraya Kadar Sıfır Faizli Kredi Kimlere Verilir, Başvuru Şartları Neler?

Ev sahibi olmak isteyen kişiler için koşullar yükselen faiz oranları sonrasında her geçen gün zorlaşmaya devam ederken süreçte sıfır faizli kredi kampanyaları da araştırılmaya devam ediyor. Bunlardan biri de faizsiz konut kredisi olarak öne çıkıyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil edilen Toplu Konut  İdaresi Başkanlığı TOKİ özellikle de alt gelir grubu ucuz sosyal konut projeleri ile vatandaşlara kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunarken faizsiz konut kredisi desteği de yakından takip ediliyor. 

TOKİ FAİZSİZ KONUT KREDİSİ KİMLERE VERİLİR, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Ziraat Bankası şubeleri üzerinden verilen TOKİ faizsiz konut kredisi başvurusu için "Toplu Konut İdaresi Tarafından Şehit Ailelerine, Harp Ve Vazife Malulleri İle Dul Ve Yetimlerine Açılacak Faizsiz Konut Kredisi Hakkında Yönetmelik" kapsamında verilecek hak belgesinin ibraz edilmesi yeterlidir. osyal Güvenlik Kurumu Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen bu belge ile kişinin kendisine en yakın Ziraat Bankası şubesi üzerinden başvuru yapması yeterlidir. 

TOKİ sıfır faizli konut kredisi sadece Şehit Ailelerine, Terör Malulleri ile Dul ve Yetimlerine verilmekte olup muharip gaziler ve sivil terör mağdurları bu kredi imkanından yararlanamamaktadır. 

2021 FAİZSİZ KONUT KREDİSİ! TOKİ GAZİ, DUL VE YETİMLERE FAİZSİZ KONUT KREDİSİ 2021 NE KADAR?

Söz konusu rakamlar her sene Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yeniden hesaplanmakta olup yükseltilmektedir. 2020 senesinde 154 bin lira olarak ödenen rakam 2021 yılında revize edilerek 177 bin liraya yükseltilmiştir. 6495 sayılı kanun ile 2/3/1984 tarihli ve 2985 sayılı Toplu Konut Kanununun ek 2 nci maddesi kapsamında yapılan düzenleme Resmi  Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girerken söz konusu rakam 177 bin liraya yükseltilmiş oldu. 

Hak sahipliği belgesi ile en yakın Ziraat Bankası şubesine başvuru yapılması yeterlidir.

Yorumlar (1)
Fatma gokce 1 hafta önce
Böyle haklardan emekliler neden faydalanıyor emeklinin hali ortada zaten saygılar