Türkiye İş Bankası Kampanya Dahilinde Hayat Sigortalı Konut Kredisi Sunuyor!

Türkiye İş Bankası Hayat Sigortalı Konut Kredisi, 100 bin TL üst limite kadar kullanılabilecek.

Türkiye İş Bankası Kampanya Dahilinde Hayat Sigortalı Konut Kredisi Sunuyor!
Türkiye İş Bankası Hayat Sigortalı Konut Kredisi, 100 bin TL üst limite kadar kullanılabilecek. Bu kapsamda ise %1,39 faiz oranından ve 120 ay vade imkanından yararlanılacak. Kredinin taksitleri dahilinde ise kampanyalı kredi içinde sunulan hayat sigortasının ödemeleri yapılacak. Bu kapsamda 120 ay vade için hesaplanan aylık taksitler ise 1.725 TL oldu.

Kredinin Avantajı

Kredinin hem hayat sigortası imkanına hem üst limitine hem de aylık uygun taksitlerine bakıldığında, aylık ortama 1.500 TL değerinde değişen ev kiralarına en yakın oranda kredi alımı ile ev sahibi olunabileceği görülüyor.

Bu krediden yararlanmak için ise belirli şartların sağlanması gerekiyor. Banka 18 yaşının üzerinde olan, TC vatandaşı olan, aylık gelire sahip olan ve bunu gelir belgesi veya maaş bordrosu ile beyan edebilen kişiler için bu kampanyalı seçeneği sunuyor. Diğer yandan kişinin kullandığı kredi veya kredi kartının borçlarının yasal takibe düşmemiş olmaması gerekiyor.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Şartlara uygunluk sağlayanlar ise başvuruları Türkiye İş Bankasının kendilerine en yakın olan şubesinden yapabilecekler. Bu kapsamda TC kimlik kartı fotokopisi, maaş bordrosu, ikamet belgesi, isme düzenlene bir adet fatura, alınacak eve ait güncel tapu fotokopisi ile şubelere gidilecek. Evrakların teslimi ardından ‘’ İş Bankası Hayat Sigortalı Konut Kredisi Başvuru Talep Formu’’ kimlik ve iletişim bilgileri ile dolduruluyor. Ardından başvuru tamamlanıyor.

Başvur sırasında aynı zamanda hayat sigortasının imkanları ve koşulları da müşteri temsilcileri tarafından aktarılıyor. Diğer yandan kredinin onay hakkında bilgiler en geç 7 iş günü içinde başvuru şubesinden alınacak. Onay alanlar kredilerini ekspertiz işlemleri ardından kullanabilecekler. Bu kredi kapsamında ise 120 ay vadede ödeme yapma imkanı elde edilecek.

Bu kredi tipine başvur için Türkiye İş Bankası müşterisi olunmasına gerek yokken, tüm bankaların müşterileri kamu bankasından bu kredi için başvuru geçekleştirebilirler.
Yorumlar (0)