Vade Farksız Faizsiz Konut Finansmanı Vakıf Katılım'da! 100 Bin TL Ev Finansmanı

Vakıf Katılım Bankası faizsiz ev alacak olan müşterilerine ister kısa vadeli ister uzun vadeli finansman kullanımlarında vade farkı uygulamıyor. Sabit ve öngörülebilir kar payı oranları ile finansman kullanan müşteriler ödeme planlarını kendilerine göre belirleyebilirler.

Vade Farksız Faizsiz Konut Finansmanı Vakıf Katılım'da! 100 Bin TL Ev Finansmanı
Vakıf Katılım Bankası müşterilerinin ev alımlarına aracılık ediyor. Müşterilerine özel ödeme seçenekleri ile 120 ay vadeli konut finansmanı sağlayan banka vade farkı uygulamıyor. Müşteriler ayrıca uzun vadeli esnek ve kolay ödeme planlarından faydalanabiliyorlar.

Bankanın sağladığı bu olanakların neler olduğunu, nisan ayında konut finansmanı kullanılması durumunda oluşan maliyet tablosu ve kredi ödemelerine ilişkin avantajları derledik.

VAKIF KATILIM'DAN 120 AY VADELİ FİNANSMAN

Vakıf Katılım Bankası müşterilerinin ev alımlarına tek bir oranla aracılık etmektedir. Banka müşterilerinin ev finansmanı için başvuru yapmaları durumunda Nisan 2021 döneminde aylık yüzde 1.55 kar payı oranıyla konut finansmanı sağlar.

Bu kar payı müşterilerin 12 ay vadeli ödeme planlarında da aynıdır 120 ay vadeli ödeme planlarında da aynıdır. Müşteriler için en uzun 120 aylık ödeme planı sunan banka ayrıca alınacak evin değerine göre peşinat ödenmesini talep ederi.

Ne Kadar Peşinat Öderim?

Vakıf Katılım Bankası müşterilerinin ev alımlarına yüzde 80'lik oranla finansman sağlar.

Bu oranın anlamı müşteriler alacakları evin değerinin yüzde 20'si kadar peşinat ödeyecekler geri kalan yüzde 80'lik kısmı ise finansman olarak kullanabilecekler. Örneğin bir müşteri 250 bin TL'lik ev almak istediği zaman kredi notu, aylık geliri ve diğer koşulların uygun olması durumunda 50 bin TL peşinat ödeyecek. Geri kalan 200 bin TL'lik kısmı ise banka finansman olarak sağlayacak.

SIFIR VE İKİNCİ EL KONUTLARDA KAR PAYI ORANI AYNI MI?

Müşterilerin en merak ettiği sorulardan bir tanesi de sıfır veya ikinci el ev alımlarında sunulan kar payı oranları. Banka müşterilerinin ister sıfır konut ister ikinci el konut alımı için finansman başvurusunda bulunduğunda aynı kar payı oranı sağlandığını duyurdu.

VADE SÜRECİNE GÖRE MALİYET TABLOSUVakıf Katılım Bankası'ndan konut finansmanı kullanacak olan müşteriler başvurularını banka şubelerinden yapacaklar. Başvuru işlemleri "Başvuru formu, Nüfus cüzdanı, Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi, Şubece istenebilecek diğer belgeler, Finansmana konu olan konutun tapu belgesi fotokopisi, Gerekirse azami iki ay öncesine ait müşteri adına kayıtlı sabit telefon, elektrik, su veya doğalgaz faturalarından herhangi birisinin fotokopisi Gerekli görülmesi hâlinde kefiller için istenecek belgeler" evraklarının teslimi ile yapılacak.
Yorumlar (0)