Vade Sürecine Göre Kar Payı! Kısa Vadeli Ödeme Plana Düşük Maliyetli Finansman

Katılım bankaları konut finansmanı kampanyalarına vade sürecine kar payı oranı özelliği sunuyorlar.

Vade Sürecine Göre Kar Payı! Kısa Vadeli Ödeme Plana Düşük Maliyetli Finansman
Katılım bankaları konut finansmanı kampanyalarına vade sürecine kar payı oranı özelliği sunuyorlar. Bu finansman özelliği kapsamında katılım bankaları kısa vadeli ödeme planlarında daha düşük kar payı oranı uyguluyorlar. Eğer vade süreci uzarsa uygulanan kar payı oranı yükseliyor.

Faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında konut finansmanı kullanacak olan müşterilerine bu finansman özelliği ile kampanya sağlayan bankalardan bir tanesi de Albaraka Türk Katılım Bankası.

ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI KONUT FİNANSMANI

Albaraka Türk Katılım Bankası müşterilerin hem sıfır ev alımlarına hem ikinci el ev alımlarına aracılık eder. Bankanın sağladığı finansman kar payı oranları iki tür ev için geçerli. Evin yeni veya ikinci el olması konut finansmanı kar payı oranlarına etki etmiyor. Banka müşterilerine en fazla 120 ay vade ile finansman sağlıyor. 120 ay vadeli finansman için yüksek kar payı uygulayan banka vade süreci 60 ay veya daha altında olması durumunda daha düşük bir oran sağlıyor.

Konut Finansmanı Kar Payı Oranları 

60 ay vade ile geri ödemeli Albaraka Türk Katılım Bankası konut finansmanı aylık kar payı yüzde 1.50

120 ay vade ile geri ödemeli Albaraka Türk Katılım Bankası konut finansmanı aylık kar payı yüzde 1.60

Banka finansman kullanım başvuru şartlarında ilan ettiği koşullarda ayrıca, ilan edilen bu finansman oranlarının en fazla 300 bin TL'ye kadar finansmanlar için geçerli olduğunu duyurdu.

ALINACAK EVİN DEĞERİNİN YÜZDE 90'INA KADAR FİNANSMAN

Albaraka Türk Katılım Bankası müşterilerinin alacakları evin ekspertiz değerinin yüzde 90'ına kadar finansman sağlıyor. Banka müşterilerinin alacakları ev 500 bin TL ve altındaysa alacakları evin değerinin yüzde 90'ı oranında finansman sağlıyor. Ancak evin değeri daha pahalı ise finansman limiti yüzde 80 oluyor.

EVİN TAMAMINA KONUT FİNANSMANI İMKANI

Hiç peşinat ödemeden ev sahibi olmak isteyenler için Albaraka Türk Katılım Bankası ek bir özellik sunuyor. Banka müşterilerin alacakları evin tamamına finansman sağlıyor. Bu şekilde hiç peşinat ödemeden ev sahibi olmak isteyenlerin ise sağlamaları gereken koşul ek teminat göstermek. Bankaya arsa, arazi, ev gibi bankanın kabul edeceği ek teminat gösterenler hiç peşinat ödemeden yüzde 100 konut finansmanı kullanabilirler.
Yorumlar (0)