KONUT KREDİSİ

Vakıf Katılım, Ziraat Katılım, Kuveyt Türk, Albaraka Türk Katılım Bankası 120 Ay Vadeli Konut Finansmanı Oranları

Kamu katılım bankaları ile özel katılım bankalarının 120 ay vadeli konut finansmanı oranları yüzde kaç oldu? Faizsiz bankacılık ile ev nasıl alınır? En uygun kar payı oranları hangi katılım bankasında? Tüm bu soruların cevapları haberimizde.

Kamu katılım bankaları ile özel katılım bankalarının 120 ay vadeli konut finansmanı oranları yüzde kaç oldu? Faizsiz bankacılık ile ev nasıl alınır? En uygun kar payı oranları hangi katılım bankasında? Tüm bu soruların cevapları haberimizde.

Katılım bankalarının konut finansmanı kar payı oranları konut kredisi faiz oranlarıyla yakın bir seviyede bulunuyor. 

Hem kamu katılım bankaları hemde özel katılım bankaları müşterilerine belli bir seviyenin üzerinden finansman imkanı sunuyorlar. Bankaların bu finansman olanaklarını uzun vadeli ödeme planları üzerinden ele aldık. 

KATILIM BANKALARININ KONUT FİNANSMANI ORANLARI

Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterilerinin konut almaları durumunda iki farklı oran sunuyor. 60 ay vadeli konut finansmanı için yüzde 1.49 kar poayı ile finansman sağlayan banka bunun dışında 120 ay için yüzde 1.62 kar payı uyguluyor. 

Bankanın müşterilerine sunduğu bir diğer özellik ise limit. Enerji kimlik belgesi durumuna göre finansman limiti belirleyen Kuveyt Türk Katılım Bankası “Konut işlemlerinde 500.000 TL’ye kadar işlemlerde A ve B sınıfı konutların ekspertiz değerinin %90’ı, diğer enerji sınıfında olan konutların ise %80’i finanse edilir. 500.000 TL üstünde ise A sınıfı konutların ekspertiz değerinin %90’ı, B sınıfı konutların ekspertiz değerinin %85’i, diğer enerji sınıfında olan konutların ise %80’i finanse edilir.” açıklamasında bulundu. 

Albaraka Türk Katılım Bankası’da iki farklı kar payı oranı sunan bankalar arasında yer alıyor. 

Banka kısa vadeli finansmanlarda daha düşük kar payı uyguluyor. 60 ay vadeli geri ödeme ile Albaraka Türk Katılım Bankası’dan konut finansmanı kullanacak olan bir müşteri ödemelerini yüzde 1.50 kar payı ile yapacak. Ancak müşteriler konut finansmanı kullanımlarını 120 ay vade ile yapmak istediklerinde kar payı yüzde 1.60 olacak. 

KAMU KATILIM BANKALARI

Kamu katılım bankaları olan Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası’ndan finansman kullanacak olan müşteriler için sunulan oranlar şu şekilde;

Faizsiz bankacılık sistemleri kapsamında Vakıf Katılım Bankası aracılığıyla 120 ay vadeli konut finansmanı kullanacak olan bir müşteri ödemelerini yüzde 1.60 kar payı oranıyla yapacak. Ziraat Katılım Bankası’nın 120 ay vadeli konut finansmanı kar payı oranı ise yüzde 1.70.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir