Vakıfbank 0.98 Faiz Oranı İle 200 Bin TL Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi Kampanyası Başlattı!

Kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank son dönemde yapmış olduğu faiz indirimleri ile adından söz ettirmeye  devam ediyor.

Vakıfbank 0.98 Faiz Oranı İle 200 Bin TL Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi Kampanyası Başlattı!
Kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank son dönemde yapmış olduğu faiz indirimleri ile adından söz ettirmeye  devam ediyor. Vakıfbank konut kredisi paketleri için yapılan güncellemenin ardından sıfır konut kredisi paketinde faiz oranı yüzde 1.34 seviyesine çekilmişti. Bir indirim haberi de bugün kentsel dönüşüm kredisi kullanmak isteyen kişilere geldi.

VAKIFBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ PAKETİNDE YÜZDE 0.98 FAİZ MÜJDESİ GELDİ! 

Vakıfbank konut kredisi paketleri arasında yer alan kentsel dönüşüm konut kredisi paketi için faiz güncellemesi yapıldı. Yapılan güncellemenin ardından kentsel dönüşüm konut yapım kredisi paketinde;

A Sınıfı Verimlilik Paketinde Yer Alan Konut Kredisi Faiz Oranı % 0.98

B Sınıfı Verimlilik Paketinde Yer Alan Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.02

Standart Verimlilik Paketinde Yer Alan Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.06 olarak uygulanacak.

Kentsel Dönüşüm Bitmiş Konut Kredisi paketinde ise yine;

A Sınıfı Verimlilik Paketinde Yer Alan Konut Kredisi Faiz Oranı % 0.98

B Sınıfı Verimlilik Paketinde Yer Alan Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.02

Standart Verimlilik Paketinde Yer Alan Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.06 olarak uygulanacak. Söz konusu oran indirimden önce en düşük faiz oranı seviyesinde yüzde 1.03 olarak uygulanıyordu.VAKIFBANK 0.98 FAİZLİ KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Banka tarafından yapılan açıklamada "Söz konusu kanun kapsamında kredi kullanacak hak sahiplerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca faiz desteği sağlanacak olup söz konusu destekten faydalanılabilmesi için gayrimenkulün “Riskli Alan”da bulunması veya riskli alan içinde yer almamakla birlikte gayrimenkulün “Riskli Yapı” olduğu teknik raporlarla tespit edilmiş olması gerekmektedir" denilerek başvuru şartı açıklandı. Bu statüde yer alan kişilerin kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı rakamından yararlanmak için aranılan bir diğer şart ise şartı riskli yapı olarak belirlenen binanın anlaşma ile tahliye edilmesi şartı oldu.

200 BİN LİRAYA KADAR 120 AY VADELİ 0.98 FAİZLE KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN , NASIL YAPILACAK?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan yasal  düzenleme ile kentsel dönüşüm konut kredisi limiti 200 bin liraya yükseltilmişti. Kentsel dönüşüm başvurusu için başvuru yapabilecek olan kişiler ise konutlarını yeniden inşa etmek isteyen kişiler, Riskli yapılarda en az 1 sene boyunca oturan kiracı ve sınırlı ayni hak sahipleri, riskli konut raporu olan kat sahipleri ile farklı konut almak isteyen kat malikleri olarak açıklandı.

6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun kapsamında yukarıda yer alan nitelikleri taşıyan kişilere düşük faizli kredi desteği kentsel dönüşüm konut kredisi paketi adı altında yüzde 0.98 faiz oranı ile verilecek. Bu oran ile Vakıfbank kentsel dönüşüm konut kredisi veren bankalar arasında en uygun kredi veren banka oldu.
Yorumlar (0)