Vakıfbank, Akbank, Ziraat, Halkbank, Garanti, Yapı Kredi, İNG, Finansbank 200 Bin TL Konut Kredisi Maliyet Hesaplama!

Türkiye'de ekonomik göstergeler yükseliş eğiliminde olsa de yeni bir ev sahibi olmak isteyen vatandaşların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu nedenle bankaların konut kredisi kampanyalarına büyük bir ilgi gösteriliyor. Peki 200 Bin TL konut kredisi için hangi banka aylık ne kadar taksit ödemesi istiyor?

Vakıfbank, Akbank, Ziraat, Halkbank, Garanti, Yapı Kredi, İNG, Finansbank 200 Bin TL Konut Kredisi Maliyet Hesaplama!

Türkiye'de konut satın almak isteyen vatandaşların sayısında artış olduğu bildirildi. Ekonomik olarak zor bir süreçten geçilse de vatandaşlar böyle kriz anlarının yatırım için en doğru zaman olduğuna inanıyorlar. Bundan dolayı da bankaların konut kredisi kampanyalarına büyük bir ilgi meydana geldi. Konut kredisi kullanarak ev sahibi olma alışkanlığı katlanarak sürüyor.

Yeni bir konut satın almak için şartlarını zorlayan vatandaşlar birikimleri ile kullanacakları konut kredisi tutarını birleştirerek ev sahibi oluyorlar. Bu şekilde gerçekleşen satın alma işlemi hem vatandaşların kolay konut sahibi olma imkanı sunuyor hem de uygun ödeme koşulları ile yatırım yapma imkanı elde ediliyor.

Bankaların konut kredisi kampanyaları vatandaşlar tarafından mercek altına alındı. Kamu bankaları konut kredisi konusunda yadsınamaz bir ağırlığa sahipler. Bu bankaların düşük faiz oranı vermeleri vatandaşların konut kredisi kullanırken tercihlerini Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan yana kullanmalarına neden oluyor. Ancak son günlerde bazı özel bankalar da konut kredileri için uygun faiz oranları sunmaya başladılar.

QNB FİNANSBANK 200 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET TABLOSU

QNB Finansbank'tan konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara banka tarafından aylık yüzde 1,56 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 200 Bi,n TL konut kredisi kullanan müşteriler vadesüresince bankaya her ay 3.696 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonunda ise QNB Finansbank'a müşterilerin yaptıkları toplam ödeme 443.631 TL oluyor.

İNG BANK 200 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET TABLOSU

İNG Bank konut kredisi kampanyası özel bankalar arasında dikkat çeken konut kredileri arasında yer alıyor. 120 ay vadeli konut kredilerinde İNG Bank müşterilerinden aylık yüzde 1,59 kredi faizi talep ediliyor. 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler vade boyunca bankaya her ay 3.743 TL kredisi taksiti ödüyorlar. Vade sonunda ise yapılan toplam ödeme tutarı 449.269 TL oluyor.

YAPI KREDİ 200 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET TABLOSU

Yapı kredi Bankası tarafından yapılan son bilgilendirmeyegöre konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere aylık yüzde 1,45 kredi faizi uygulanıyor. Bu kampanya ile 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 3.526 TL kredi taksiti ödüyorlar. 10 yıl boyunca devam eden kredi ödemeleri sonunda ise rahat bir şekilde ev sahibi olunabiliyor.

GARANTİ BBVA 200 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET TABLOSU

Garanti BBVA konut kredisi kampanyası aylık faiz oranı ise yüzde 1,42 olarak açıklandı. Granti BBVA'dan 120 ay vadeli konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 3.481 TL kredi taksiti ödüyorlar. Ayrıca banka tarafından müşterilere esnek ödeme planları da sunuluyor.

HALKBANK 200 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET TABLOSU

Halkbank'tan konut kredisi kullanan müşteriler aylık yüzde 1,38 kredi faiziile karşılaşıyorlar. 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler bu kredi karşılığında bankaya her ay 3.420 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonunda ise bankaya toplam 410.446 TL ödeme yapılmış oluyor.

ZİRAAT BANKASI 200 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET TABLOSU

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kulanan müşterilere aylık yüzde 1,39 kredi faizi uygulanıyor. Bu müşteriler vade süresince bankaya her ay 3.435 TL kredi faizi ödüyorlar. Ziraat Bankası müşterilerine de kolay ödeme imkanları sunuluyor.

AKBANK 200 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET TABLOSU

Uygun faizli konut kredisi kampanyası denilince bu sıralar özel bankalar arasında Akbank akla geliyor. Aylık 1,39 kredi faizi ile verilen konut kredi Akbank'ın en çok başvuru yapılan ürünü haline geldi. Akbank konut kredisi kampanyası kapsamında 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 3.435 TL kredi faizi ödüyorlar.

VAKIFBANK 200 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET TABLOSU

Bankalar arasında en uygun faizli konut kredisini Vakıfbank veriyor. 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi için banka tarafından müşterilere aylık yüzde 1,32 kredi faizi uygulanıyor. Böyle bir kredinin aylık taksit ödemesi ise 3.330 TL oluyor. Vade sonunda müşteriler bankaya toplamda 399.641 TL ödeme yapmış oluyorlar.

Yorumlar (0)