Vakıfbank Genel Müdürü Üstünsalih'ten Düşük Faizli Kredi Desteği Müjdesi: Yeşil Konut Kredisi!

Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile anlaşma imzalayan Vakıfbank yeni bir düşük faizli kredi müjdesi verdi! Yeşil evlere özel yeni konut kredisi kampanyası başladı.

Vakıfbank Genel Müdürü Üstünsalih'ten Düşük Faizli Kredi Desteği Müjdesi: Yeşil Konut Kredisi!

Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile anlaşma imzalayan Vakıfbank yeni bir düşük faizli kredi müjdesi verdi! Yeşil evlere özel yeni konut kredisi kampanyası başladı. Yeşil konut kredisi kampanyası hakkında merak edilen detaylar haberimizde...

Emlak365.com  / Vakıfbank ile Fransız Kalkınma Ajansı arasında imzalanan ortak protokol kapsamında 200 milyon Euro tutarında "Yeşil Konut Projesi" anlaşması imzalandı. 

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih tarafından yapılan açıklama ile A ve B sertifikasına sahip olan çevre dostu konut projelerinin finansmanlarında düşük faiz oranları ile kredi desteği sağlayacaklarını duyurdu. 

VAKIFBANK YEŞİL EV KONUT KREDİSİ DESTEĞİ! 

İmzalanan sözleşme hakkında açıklama yapan Üstünsalih "Eylül ayında Dünya Bankası ile imzaladığımız kredinin ardından, böylesi zorlu bir yılda dahi uluslararası kalkınma kuruluşlarıyla imzaladığımız ikinci kredidir. Uluslararası piyasalarda olduğu kadar, sürdürülebilir bankacılık alanında da attığımız adımlar ve yaptığımız çalışmalarla Türk bankacılık sektöründe oldukça aktif ve öncü bir konuma sahibiz.

Bu alanda son olarak aralık ayının başında 750 milyon dolar tutarında mevduat bankaları tarafından gerçekleştirilen ilk sürdürülebilir Eurobond ihracını başarıyla gerçekleştirmiştik. Şimdi de AFD ile imzalamış olduğumuz ‘Yeşil Konut Projesi’ kredisi, sürdürülebilirlik alanında güçlü adımlar atmaya devam ettiğimizin somut bir göstergesidir" sözler ile atılan imzalar ile şimdiye kadar Türk Bankacılık sektörünün şu ana kadar gerçekleştirilen en büyük tutarlı kredi paketi olduğunu söyledi. 

YEŞİL EV NEDİR?

Belirlenen standartlara uygun olarak hayata geçirilen çevreci, doğaya saygılı, enerji tüketimi diğer binalara göre daha az olan konut projelerine yeşil ev adı verilmektedir. Bu konutlar sertifikalar ile değerlendirilmekte olup bankalar A ve B sertifikasına sahip olan konut projelerine yeşil ev konut kredisi paketleri ile düşük faizli kredi desteği sağlamaktadır. 

Yorumlar (0)