Vakıfbank Konut Kredisi Faizini Değiştirdi! İşte Yeni Faizle 150 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplama!

Yeni bir konut satın almak isteyenlerin en çok konut kredisi başvurusu yaptıkları banka olan Vakıfbank'tan yeni bir hamle geldi. Konut kredisinde kredi faizini değiştiren Vakıfbank kredi çekmek isteyen müşterilerin hesaplamalarını yeniden yapmalarına neden oldu. Vakıfbank konut kredisi faizi yüzde kaç oldu?

Vakıfbank Konut Kredisi Faizini Değiştirdi! İşte Yeni Faizle 150 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplama!

Türkiye'de konut satın almak isteyen vatandaşlar bankalardan çektikleri konut kredileri ile ihtiyaçları olan miktarı temin edip satın alma işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Vatandaşlar konut kredisi kullanmak için uzun bir araştırma yaptıktan sonra harekete geçiyorlar. Genellikle 120 ay yani 10 yıl boyunca devam edecek kredi taksitleri nedeniyle konut kredisi kampanyaları çok dikkatli bir şekilde inceleniyor. 

Konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar bankaların maliyet şartlarını araştırıyorlar. Bu şartlara göre kredi çekme kararı veren vatandaşlar düşük faiz uygulayan bankalara çok daha fazla ilgi gösteriyorlar. Bu bankaların en önemlisi de Vakıfbank olmuştu. Vakıfbank düşük faiz avantajını sağlaması nedeniyle müşterilerin konut kredisinde ilk adresleri olma özelliğini koruyordu.

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ FAİZİNİ DEĞİŞTİRDİ

Vakıfbank'ın konut kredisi faizlerinde değişime gittiği billdirildi. Kısa bir süre öncesine kadar Vakıfbank konut kredisi faizi olarak aylık yüzde 1,32 kredi faizi uygulanıyordu. Şimdi ise bu faiz oranı aylık yüzde 1,34'e çıkarıldı. Yine konut kredisi kullanımında en uygun faizi veren bankanın Vakıfbank olmasına rağmen maliyetlerde küçük bir artış meydana geldi.

150 BİN TL KONUT KREDİSİ ESKİ FAİZLİ HESAPLAMA

YENİ FAİZLE 150 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

Vakıfbank konut kredisi faizini yükseltmeden önce 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisini 2.497 TL taksitle veriyordu. Yeni faiz ile yapılan hesaplamada ise aynı şartlarda konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 2.520 TL kredi taksiti ödeyecekler. Taksit başına 23 TL'lik bir fark oluşurken konut kredisi kullanacak olan vatandaşların maliyetleri de bu şekilde yükseldi. 

Vakıfbank'tan 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya bu kredi karşılığında vade sonuna kadar toplamda 299.729 TL geri ödeme yapıyordular. Şimdi ise aynı şartlarda kullanılacak olan bir konut kredisi için yapılması gereken toplam geri ödeme 302.421 TL oldu. 150 bin TL'Lik konut kredisi geri ödemesinde meydana gelen faiz artışının toplam karşılığı 2.692 TL şeklinde belirlendi. 

Yorumlar (0)