21 Temmuz 2019 Pazar 09:00 | Güncelleme: 22 Temmuz 2019, 08:16
Vakıfbank Konut Kredisi İndirimi İle En Uygun Kredi Veren Banka Oldu

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın en uygun kredi hangi bankada arayışları devam ediyor. Emlak365.com sitesi olarak konur kredisi ile ilgili tüm haberleri sizlere ulaştırmaya devam ediyoruz.

VAKIFBANK'TAN YÜZDE 1.49 FAİZ ORANIYLA KONUT KREDİSİ

Konut kredisi faiz oranları kademe kademe düşmeye devam ediyor. Kamu bankaları tarafından beklenen kredi faiz indirimi konusunda Vakıfbank tarafından bir adım daha atıldı ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranı %1,50'nin altına düştü.

Geçtiğimiz haftalarda konut kredisi faiz oranını önce 1.79 daha sonra 1,59 olarak güncelleyen Vakıfbank şimdi de kredi tutarı farketmeksizin tüm kredilerde faiz oranını 1,49 olarak güncelledi.

Sarrı Panjur Konut Kredisinin Özellikleri

Kredi minimum 3 ay ve maksium 120 ay vadeli olarak verilmektedir . En az 10.000 TL ve en çokta 1.500.000 TL verilmektedir.  Faiz oranı ise %1,49.
 

100.000 TL , 120 ay vadeli olarak kredi çekmek isterseniz ;

200.000 TL , 120 ay vadeli olarak kredi çekmek isterseniz ;


En güncel ve son dakika kredi haberlerinden anında haberdar olmak için mobil uygulamarımızı yükleyiniz...

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Vakıfbank Ev Kredisi Hakkında Sorulan Sorular ve Cevaplar

Satın alacağım ekspertiz değerinin yüzde kaçına kadar kredi kullanabilirim?

Satın alacağınız konut için SPK lisanslı ekspertiz firmalarının belirleyeceği ekspertiz değerinin maksimum %80’ine kadar bankamızın onay vermesi kaydıyla konut kredisi kullanabilirsiniz.

Bankanızdan kullanacağım konut kredisini kaç ay vadede geri ödeyebilirim?

Bankamızdan kullanacağınız konut kredilerini maksimum 120 ay vadeye kadar taksitlendirebilirsiniz.

Konut kredisi başvurum ne kadar sürede sonuçlanır?

Kredi başvuru adımları  linkindeki evrakların bankamıza teslim edilip başvurunuzu yapmanız halinde ortalama bir iş günü içinde değerlendirilmektedir. Başvurunuzun olumlu bulunması durumunda, satın alacağınız konuta (mümkünse aynı gün veya bir sonraki gün) eksper gönderilir ve ekspertiz işlemleri tamamlanır. SPK lisanslı değerleme şirketlerinin hazırlamış olduğu ekspertiz raporu esas alınarak satın alacağınız konutun krediye uygunluğu değerlendirilir ve nihai kredi oluşturulur. VakıfBank’ta bu işlemler ortalama 4-5 günlük bir süre zarfında tamamlanmaktadır. 

Satın alacağım evin ekspertiz işlemi adımları nelerdir?

Satın alacağınız konutun tapusunun bankamıza teslim edilmesinin ardından bankamızca teslim alınan konut tapusu SPK lisanslı eksper firmalarına gönderilir. Krediyi kullanacak olan müşterimizin bu aşamada herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek yoktur.

Konut kredisi kullanımında istenen teminatlar nelerdir?

Bankamızdan kullanacağınız konut kredisinin %100 fazlası kadar birinci derece ipotek tesis edilmektedir. 

Konut kredisi kullanımında kefil şart mıdır?

Bankamız konut kredisi kullanımında kefil talep etmemektedir. Ancak şubelerimiz gerekli gördükleri durumlarda kefil isteyebilir. 

Konut kredisi kullanımında bankanızın koyduğu ipotek ne zaman kalkar?

Bankamıza konut kredisiyle ilgili ödemelerin ve diğer yükümlülüklerin yapılmasının ardından konut kredisini kullandığınız şubemize başvurmanız halinde ipotek fek işlemi gerçekleştirilmektedir. 

Konut kredimi erken kapatmak istersem ücret öder miyim?

Faiz oranının sabit olarak belirlenmesi hâlinde, kredi tutarın tamamı veya bir taksit tutarından az olmamak üzere herhangi bir tutarı vadesinden önce ödenmesi durumunda, konut finansmanı kuruluşu tarafından tüketiciden erken ödeme tazminatı talep edilebilir. Erken ödeme tazminatı, erken ödenen anapara tutarının kalan vadesi otuz altı ayı aşmayan kredilerde yüzde biri, kalan vadesi otuz altı ayı aşan kredilerde ise yüzde ikisi ve yapılacak toplam indirim tutarı ile sınırlıdır.

Değişken faizli kredilerin erken geri ödenmesi hâlinde, erken ödeme tazminatı alınmayacaktır.

Konut kredisi kullanırken bankanızın talep ettiği masraflar nelerdir?

Bankamız konut kredisi müşterilerinden kredi tahsis ücreti ve ekspertiz ücreti talep etmektedir.

Konut kredisi kullanırken hangi sigortaları yaptırabilirim?

Bankamızdan kullanacağınız konut kredisi için hayat sigortası, konut paket ve DASK sigortaları düzenlenebilir. Emlak365.com Kredi kullanan kişiye talep etmesi halinde konut paket sigortası yaptırılabilir ve her yıl yenilenir. Konutlar veya sağlanan kredi ile yapılan meskenler zorunlu deprem sigortasına (DASK) tabidir. Dask yapılmaksızın kredi kullandırılamaz. Sigortanın yenilenmesi kredi kullananın sorumluluğundadır.Kredi kullanan kişiye talep etmesi halinde hayat sigortası yaptırılabilir.

Konut kredisi kullanımında kişinin yaş sınırı nedir?

Bankamızdan konut kredisi kullanacak müşterilerimizin yaş aralığı 18-70 olmalıdır. 

Konut kredimi hangi faiz türlerinden kullanabilirim?

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 36.maddesine göre, konut finansmanına yönelik kredilerde faiz oranı sabit veya değişken olarak  ya da aynı kredi için her iki yöntem esas alınmak suretiyle belirlenebilir. Faiz oranının sabit belirlenmesi halinde sözleşmenin kurulduğu tarihte belirlenen oran tarafların rızası dışında değiştirilemez. Oranın değişken belirlenmesi halinde, başlangıçta belirlenen oran dönemsel geri ödeme tutarı  yurt içinde ve yurt dışında genel kabul görmüş ve yaygın olarak kullanılan  endekslerden en düşük olanı baz alınarak değiştirilebilir.

Bu çerçevede sadece konut finansmanına yönelik olmak kaydıyla, bir çok alternatifte borçlanma imkanı sağlayabilecek. Bankaların risk yönetiminin yanı sıra vatandaşın geri ödemeleri de vadelerin uzaması nedeni ile kolaylaşacaktır.

Tapu devrinden ne kadar sonra konut kredisi kullanılabilir?

Krediye konu olacak konutun tapu tescil tarihinin, kredi kullandırım tarihi ile aynı olması gerekmektedir. 

İnşaatı devam eden konutlar için de konut kredisi başvurusu yapabilir miyiz?

Proje halinde olup henüz tamamlanmamış bir konut satın almayı düşünüyorsanız, www saripanjur com tr internet sitemizdeki anlaşmalı konut projeleri alanımızda yer alan inşaatı devam eden projelere konut kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Emlak365.com


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Metin 2019-07-21 09:45:45

Bankalar yapılandırma yapmıyor. elinde olan yüksek kredi kullanmış vatandaşı mağdur ediyor sonrada ben konut kredisi indirim yaptım diye reklam yapıyor ve bunu yapan devlet bankaları yazık

Avatar
Sinan 2019-07-21 09:52:08

Günaydın bu indirim geçen hafta yapılmıştı

Avatar
Osman özberk 2019-07-21 11:03:57

İndirim buysa vay yavrum vay bu bankalar kanunu hiç değişmez insanları ödeme žorlğunda bırakıp kaçarlar. Bankaya bulaşıp iflah olanı görmedim ben

Avatar
Aaaa 2019-07-21 11:59:44

Evet eski haber yeni olarak gosterilio

Avatar
Barış 2019-07-21 10:49:52

Gene başlamışlar yorumlara şu millete yorum yaptırmayın bana ne ulan senin yapılandırma dan