Vakıfbank Konut Kredisi Son Dakika: En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada?

Merkez Bankası tarafından yapılan parasal sıkılaşma açıklaması ve yapılan zorunlu karşılık oranı müdahalesine rağmen bankalardan faiz indirimi hamleleri gelmeye devam ediyor.

Vakıfbank Konut Kredisi Son Dakika: En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada?
Merkez Bankası tarafından yapılan parasal sıkılaşma açıklaması ve yapılan zorunlu karşılık oranı müdahalesine rağmen bankalardan faiz indirimi hamleleri gelmeye devam ediyor. Özel bankaların ardından kamu bankaları da faiz indirimi yapmaya başladı. Türkiye'nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası tarafından yapılan faiz indirimi hamlesi sonrasında bir diğer kamu bankası olan Vakıfbank tarafından da faiz indirimi yapıldı.

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI İÇİN SON DAKİKA İNDİRİM HABERİ VERİLDİ! 

Devlet bankaları arasında yer alan Vakıfbank konut kredisi faiz oranı için indirim yaptığını duyurdu. Yapılan faiz indirimi ile en uygun konut kredisi faiz oranı da düşürülmüş oldu. Hatırlanacağı üzere daha önce de bir diğer devlet bankası olan Ziraat Bankası tarafından faiz indirimi yapılmıştı. Devlet bankaları tarafından başlatılan faiz indirimleri oluşan rekabet ortamı ve peşinden özel bankaları da faiz indirimine zorlamaları nedeni ile büyük bir önem taşıyor.

Vakıfbank konut kredisi paketinde faiz indirimi yaptığını duyurdu ve yeni kredi faiz oranı rakamını yüzde 1.32 olarak açıkladı. Düzenlenen kampanya ne yazık ki sadece yeni konut alımları için geçerli olacak. 120 aya varan vadeli konut kredisi paketinde Eşit taksitli, eşit anaparalı, artan taksitli ve azalan taksitli olmak üzere çok sayıda alternatif ödeme planı da sunulmuş oldu.SMS İLE KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, VAKIFBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURU NUMARASI KAÇ?

Pandemi nedeni ile bankaya gitmek istemeyen kişiler için Vakıfbank aynı zamanda SMS ile konut kredisi başvuru yapma imkanı da sundu. Vakıfbank SMS kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler için her birinin arasında bir boşluk bırakarak büyük harflerle KONUT, T.C. Kimlik No., Aylık Gelirinizi yazıp 5724’e kısa mesaj gönderecekler. Konut kredisi başvuru mesajı kabul edilen kişilere banka kredi ön onayı mesajı gönderecek.

Bu ön onay mesajı ve satın alınmak istenen konutun tapusu ile en yakın Vakıfbank şubesini ziyaret ederek kredilerini kullanabilecekler.

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Yapılan faiz indirimi sonrasında en uygun konut kredisi veren banka Vakıfbank oldu. Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.32 olarak revize edildi. Bu bankayı yüzde 1.34 faiz oranı ile Akbank takip ederken en uygun 3. konut kredisi veren banka ise yüzde 1.35 oranı ile ING Bank oldu. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.37 olarak revize edildi.
Yorumlar (0)