Vakıfbank Konut Kredisinde Yüzde 1,32 Faiz İle En Avantajlı Kamu Bankası Oldu!

Vakıfbank konut kredilerini %1,32 gibi düşük bir faiz oranı ile sunarak en avantajlı kamu bankası olarak açıklandı.

Vakıfbank Konut Kredisinde Yüzde 1,32 Faiz İle En Avantajlı Kamu Bankası Oldu!
Vakıfbank konut kredilerini %1,32 gibi düşük bir faiz oranı ile sunarak en avantajlı kamu bankası olarak açıklandı. Hemen ardında konut kredisini %1,37 faiz oranı ile sunan Ziraat Bankası yer alıyor. İş Bankası konut kredisini %1,40 faiz oranı ile sunarken, Halkbank ise % 1.38 faiz oranı uyguluyor.

Vakıfbank Avantajlı Konut Kredisi Ödeme Planı Bilgileri

Vakıfbank %1,32 faiz oranının 200 bin TL değerine kadar talep edilen konut kredilerinde uygulayacak. Bu kapsamda avantaj artıyor. 200 bin TL gibi yüksek bir limit için %1,32 faiz oranına ek olarak 10 yıl yani 120 ay vade imkanından da yararlanılacak.

Bu avantajlı kredinin aylık ödeme planı taksitleri 120 ay vade kapsamında 3.330 TL olarak hesaplanacak. 200 bin TL, 100 bin TL ve 50 bin TL konut kredisi almak isteyenler için 2021 yılında en avantajlı şartları Vakıfbank sunacak.

Vakıfbank Avantajlı Konut Kredisi Başvuru Şartları

Bu krediden yararlanmak için belirli şartların sağlanması gerekiyor. Kamu bankasında bir hesaba sahip olmak şart olarak verilmemiştir. Özel banka müşterileri de bu krediyi %1.32 faiz oranı ile kullanabilecekler. TC vatandaşı olan, 18 yaşını dolduran, kredi notu düşük olmayan, maaş bordrosuna veya gelir belgesine sahip olan herkes %1,32 faiz oranı ile 200 bin TL konut kredisi kullanabilecek.

Vakıfbank Konut Kredisi Başvuru Adımları

Başvuru için kişi kendisine yakın konumdaki her hangi bir Vakıfbank şubesine müracaat edecek. Burada müşteri temsilcilerine TC kimlik kartı fotokopisi, isme düzenlenmiş bir fatura ve maaş bordrosu teslimi yapılması gerekiyor. Ardından ‘’Vakıfbank %1,32 faizli konut kredisi başvuru formu’’ doldurularak müşteri temsilcisine teslim edilecek. Bu adımlar ile başvur tamamlanıyor. 7 iş günü içinde ise banka onay veya red kararını SMS ile bildirecek. Onay alanlar açılan hesaplarına kredi tutarını teslim alıyorlar.
Yorumlar (0)