Vakıfbank Mart’ta Konut Kredisini En Avantajlı Şekilde Yapılandıran Banka Oldu!

Vakıfbank 2021 yılı Mart ayında kendisinden daha önce konut kredisi almış olan ve taksitleri ödemekte zorluk çekenlerin kredilerini yapılandıracak.

Vakıfbank Mart’ta Konut Kredisini En Avantajlı Şekilde Yapılandıran Banka Oldu!
Vakıfbank 2021 yılı Mart ayında kendisinden daha önce konut kredisi almış olan ve taksitleri ödemekte zorluk çekenlerin kredilerini yapılandıracak. Başvuruları kabul edilmeye başlanan kredi yapılandırma işleminde ise %1,32 faiz oranı üzerinden tekrar hesaplama yapılıyor.

Vakıfbank Konut Kredisi Yapılandırma İşlemi Avantajları

Bu Mart ayı içinde konut kredisi yapılandırma işlemi sunan Ziraat Bankası yeni hesaplamaları %1,37 faiz oranı üzerinden, Halkbank %1,38 faiz oranı üzerinden ve Yapı Kredi %1,39 faiz oranı üzerinden yapıyor. Vakıfbank ise konut kredisi yapılandırma işleminde esas aldığı %1,32’lik faiz oranı ile Mart ayında en avantajlı yapılandırma koşullarını sunuyor.

Diğer yandan Ziraat Bankası 100 bin TL konut kredisi yapılandırma işlemlerinde ne avantajlı olarak 1.703 TL aylık taksit hesaplarken, Vakıfbank yapılandırma işleminde aylık taksitleri 1.665 TL olarak hesaplıyor. Bu tutar Halkbank’ta 1.710 TL ve Yapı Kredi’de ise 1.718 TL olarak açıklandı.

Kredinin Ödeme Planı Değişecek!

100 bin TL limit üzerinden kullanılmış olan konut kredileri %1,32 faiz oranı 120 ay vade seçeneği ve aylık 1.665 TL’lik taksitler ile yapılandırılacak. Ödenemeyen kredi için tüm ödeme planı şartları yeniden güncellenecek. Ardından müşteriler eskiden olduğu gibi ilk aydan itibaren taksitlerini ödemeye başlayacaklar.

Vakıfbank Konut Kredisi Yapılandırma Başvurusu

Daha önceden kullanmış olduğu Vakıfbank konut kredisinin aylık taksitlerini karşılayamayan ve borçları yeniden düzene sokarak ödemek isteyen müşteriler ise Vakıfbank şubelerinden başvuru gerçekleştirecekler.

Mart aynının en avantajlı yapılandırma fırsatına başvurmak için kişi TC kimlik kartı ile kendine en yakın olan Vakıfbank şubesine gidecek. Kişi bankadan daha önce kredi kullanmış olduğu için ekstra başka bir evrak teslimi gerekmiyor. Burada yapılandırma talebi iletilecek ve ödeme planı müşteri temsilcisi tarafından tekrar düzenlenecek. Yenilene ödeme planı üzerinde yer alan konut kredisi taksit tutarları 1 ay sonra ödenmeye başlanacak.
Yorumlar (0)