Vakıfbank'ın Kampanyalı Düşük Faizli Konut Kredisi Hangi Evler için Geçerli?

Ev almak isteyenler için Vakıfbank kampanyalı konut kredisini ilan etti. Özel koşulları olan ve belli konutlar için geçerli konut kredisi ikinci el ev alımlarında da geçerli.

Vakıfbank'ın Kampanyalı Düşük Faizli Konut Kredisi Hangi Evler için Geçerli?
Ev almak isteyenler için Vakıfbank kampanyalı konut kredisini ilan etti. Özel koşulları olan ve belli konutlar için geçerli konut kredisi ikinci el ev alımlarında da geçerli. Bankanın resmi sitesinden duyurduğu konut kredisi özel koşulları, kredi faiz oranları ve kredi için sunulan ödeme planları haberimizde.

VAKIFBANK'TAN KAMPANYALI KONUT KREDİSİ

Vakıfbank tarafından ilan edilen kampanyalı konut kredisinde faiz oranları Şubat 2021'in ikinci yarısı itibariyle en düşük oranlardan birisi. Çok sayıda bankanın konut kredisi faiz oranları yüzde 1.50 bandının üzerinde bulunuyor. Bu seviyenin altında ise sadece bir kaç bankanın konut kredisi faiz oranı bulunuyor. Konut kredisi faiz oranlarında Vakıfbank'ın sunduğu kampanyalı oranın dışında Akbank ve İNG Bank yüzde 1.35 faiz oranıyla ev alımlarına aracılık ediyorlar.

Vakıfbank ise yeşil ev konut kredisi kampanyası kapsamında bu faiz oranından daha düşük seviyede bir maliyetle kredi sağlıyor. Banka aşağıda yer alan başvuru koşullarının sağlanması şartıyla müşterilerinin ev alımlarına yüzde 1.25 faiz oranıyla aracılık ediyor. Bu faiz oranının dışında müşteriler ayrıca daha yüksek limit, daha düşük peşinat ödemesi ev alımlarını gerçekleştirebilirler.

YEŞİL EV KONUT KREDİSİ KAMPANYASI NEDİR?

Vakıfbank resmi sitesinden yeşil ev konut kredisine ilişkin detaylı bir açıklamada bulundu. Kredinin kullanım alanları, hangi konutlar için geçerli olduğuna dair bilgi veren Vakıfbank, "A ve B enerji sınıfı verimli konutlar dünyamız ve geleceğimiz için değer yaratıyor. Enerji verimli konutlara özel Yeşil Konut Kredisi ile sürdürülebilir kalkınmaya destek sağlarken yüksek enerji verimliliği sayesinde enerji tasarrufu sağlayarak bütçe dostu konut sahibi olabilirsiniz." ifadelerine yer verdi.YÜKSEK LİMİTLİ KONUT KREDİSİ

Vakıfbank'ın yeni konut kredisi kampanyasında vatandaşlar alacakları evin enerji kimlik durumuna göre kredi kullanabilecekler. Banka açıklamasında evin enerji performansına göre A sınıfı konutlar için ekspertiz değerinin maksimum %90’ına kadar kredi sağlayacak. Bu konutlar dışında evin kimlik belgesi B sınıfı ise ekspertiz değeri 500.000 TL’ye kadar maksimum %90’ına, 500.000TL üzerinde ise maksimum %85’ine kadar konut kredisi sağlanacak.

Vakıfbank düşük faiz, 120 ay vade ve yüksek kredi limiti dışında müşterilerine ayrıca eşit taksitli, eşit anaparalı, artan taksitli ve azalan taksitli alternatif ödeme planları sunuyor.
Yorumlar (0)