Vakıfbank'tan Aylık 1.386 TL Taksitle 100 Bin TL Konut Kredisi

Ev sahibi olmak isteyen kişiler yükselen konut kredisi faiz oranları nedeni ile zorlanırken Vakıfbank kentsel dönüşüm kredi paketi paketinde en düşük konut kredisi faiz oranı rakamını yüzde 0.93 seviyesine çekti. Yapılan güncelleme sonrasında 120 ay vadeli kredi kullanan kişilerin aylık taksit tutarları da düştü.

Vakıfbank'tan Aylık 1.386 TL Taksitle 100 Bin TL Konut Kredisi
Türkiye'de İstanbul, İzmir, Elazığ ve Erzincan gibi pek çok büyük yerleşim yeri ne yazık ki aktif fay hatları üzerinde bulunurken kentsel dönüşüm projeleri de büyük önem taşıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşümü teşvik etmek amacı ile çok sayıda düzenlemeyi hayata geçirirken kentsel dönüşüm projelerine konut kredisi desteği 200 bin liraya yükseltilmişti.

VAKIFBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE 0.93 OLARAK GÜNCELLEDİ! 

Bankaların konut kredisi faiz oranları ne yazık ki giderek yükselmeye devam ederken yaşanan bu yükseliş ev sahibi olmak isteyen kişilerin zorlanmasına neden olmuştu. Bu güncellemelerin ardından en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1 seviyesini aşarken yüzde 1.34 olarak güncellendi.

Evini kentsel dönüşüme vererek yenilemek isteyen kişilere yönelik olarak ise Vakıfbank yeni bir kampanya başlattı ve kentsel dönüşüm konut kredisi kampanyası kapsamında uygulanan faiz oranını

A sınıfı verimlilik kentsel dönüşüm konut kredisi paketinde yüzde 0.93 seviyesine,

B sınıfı verimlilik kentsel dönüşüm konut kredisi paketinde yüzde 0.97 seviyesine,

C sınıfı verimlilik kentsel dönüşüm konut kredisi paketinde yüzde 1.01 seviyesine çekildi.Yapılan güncellemenin ardından 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi kullanan kişilerin aylık taksit tutarı bin 386,57 TL olarak gerçekleşirken kredinin toplam geri ödemesi ise 166 bin 388,71 TL olarak gerçekleşecek. Kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahibi, riskli yapılarda en az 1 senedir oturan kiracı ya da konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut satın almak isteyen malik olması yeterli olacak.
Yorumlar (0)