Vakıfbank'tan Ev Almak, Kendi Evini Yapmak İsteyene 200 Bin Liraya Kadar 0.97 Faizle Konut Kredisi Desteği!

Türkiye'nin en büyük bankaları arasında yer alan Vakıfbank kredi kampanyaları ile adından söz ettiriyor. Devlet bankası olması nedeni ile diğer bankalara oranla daha uygun koşullarda kredi veren Vakıfbank kentsel dönüşüm konut kredisi desteği ile 0.93 seviyesinden başlayan oranlarla konut kredisi kullanma imkanı sunuyor.

Vakıfbank'tan Ev Almak, Kendi Evini Yapmak İsteyene 200 Bin Liraya Kadar 0.97 Faizle Konut Kredisi Desteği!
Türkiye'de ekonomide yaşanan dalgalanma ne yazık ki bankaların kredi faiz oranlarını da olumsuz etkiledi. Pandemi döneminde destek kredi paketleri ile yüzde 0.74 seviyesine kadar çekilen en düşük konut kredisi faiz oranı parasal sıkılaşma politikasına geçiş ile hızla yükselmişti.

Yükselen faiz oranları nedeni ile ev sahibi olmak her geçen gün zorlaşırken yaşanan süreçte ev sahibi olmak isteyen kişiler için Vakıfbank yeni kampanya başlattı. 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun kapsamında düşük faizli kredi desteği sağlanıyor.

KİMLER DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ KULLANABİLİR, KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİ DESTEĞİ NEDİR?

Düşük faizli kredi desteğinden yararlanmak isteyen kişiler için belirli kriterler aranırken;

Konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahiplerine,

Riskli yapı olarak tespit edilen konutta en az 1 senedir oturan kiracı ya da sınırlı aynı hak sahibi olanlara,

Konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve bu konuttan farklı ev satın almak isteyen maliklere kredi paketinden yararlanma imkanı sunuldu.

Kredi paketinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kredi desteği vermekte olup bu faiz desteğinden almak isteyen kişilerin taşınmazları için söz konusu taşınmazın riskli yapı olarak ilan edilen bölgede yer alması ya da gayrimenkule özel olarak riskli yapı raporu alınmış olması gerekmektedir.

Yine kentsel dönüşüm projelerinde süreci uzatmak adına mutlaka taşınmazın rıza ile tahliye edilmesi şartı da aranmaktadır. 

VAKIFBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Düzenlenen kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilere 200 bin liraya kadar olan konut kredisi talepleri için kredi desteği sağlanacak olup Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen faiz desteği düşüldükten sonra:

A sınıfı enerji verimliliği olan binalar için yüzde 0.93 faiz oranı ile,

B sınıfı enerji verimliliği olan binalar için yüzde 0.97 faiz oranı ile,

C sınıfı enerji verimliliği olan binalar için yüzde 1.01 faiz oranı ile konut kredisi kullandırılmaktadır.
Yorumlar (0)