Vakıfbank'tan İkinci Faiz İndirimi! Kampanyalı Konut Kredisi Faizleri Düşürüldü

Vakıfbank konut kredisine yönelik yeni bir kampanya ilan etti.

Vakıfbank'tan İkinci Faiz İndirimi! Kampanyalı Konut Kredisi Faizleri Düşürüldü
Vakıfbank konut kredisine yönelik yeni bir kampanya ilan etti. Geçtiğimiz hafta içerisinde duyurulan kampanya kapsamında müşterilerine alacakları evin enerji sınıfına göre düşük faizli kredi sağlanacağı duyuruldu. Yeşil Ev Konut Kredisi adıyla duyurulan konut kredisi kampanyasında ise kısa sürede oranlar yenilendi.

Banka ilk açıkladığı kredi faiz oranlarını çok kısa süre içerisinde yeniledi. Faiz oranlarında indirime giden Vakıfbank'ın sunduğu yeni faiz oranları ve esnek ödeme planı haberimizde.

VAKIFBANK'TAN KAMPANYALI KONUT KREDİSİ

Vakıfbank müşterilerinin konut kredisi kullanımlarında, alınacak olan konutun enerji sınıfı durumuna göre faiz oranı uygulayacak. İlan edilen oranlara göre en düşük faiz oranı A sınıfı enerji sınıfına uygulanacak. Müşterilerin alacakları ev B sınıfı enerji düzeyinde ise faiz oranı değişecek.

Bankanın resmi sitesinde kredi kampanyasına ilişkin yapılan açıklamada," A ve B enerji sınıfı verimli konutlar dünyamız ve geleceğimiz için değer yaratıyor. Enerji verimli konutlara özel Yeşil Konut Kredisi ile sürdürülebilir kalkınmaya destek sağlarken yüksek enerji verimliliği sayesinde enerji tasarrufu sağlayarak bütçe dostu konut sahibi olabilirsiniz." bilgisi verildi.

FAİZ ORANI YÜZDE 1.29'TAN YÜZDE 1.25'E DÜŞÜRÜLDÜ

Vakıfbank'ın müşterilerine sağlayacağı Yeşil Konut Kredisi kampanyası ilk açıkladığında 120 ay vadeli konut krdisi faiz oranı yüzde 1.29 olarak ilan edilmişti. Banka kampanyanın duyurulmasının hemen ardından ise faiz oranlarını indirdi. Müşteriler, Vakıfbank'ın Yeşil Konut Kredisi ile şubat döneminin en düşük faiz oranını kullanarak ev sahibi olabilecekler. Bankanın yeni konut kredisi faiz oranı yüzde 1.25 olarak duyuruldu.KREDİ ÖZELLİKLERİ NELER?

Vakıfbank'ın Yeşil Konut Kredisi kampanyasında faiz oranlarının dışında da özel olanaklar bulunuyor. Yüksek limit olanağının yanında esnek ödeme seçenekleri sunan banka, vatandaşlara uygun bir ödeme süreci sunuyor.

Vakıfbank konut kredisinde en uzun vade süreci 120 ay.

Müşteriler A sınıfı enerji kimlik belgesi olan konutlar için yüzde 1.25, B sınıfı enerji kimlik belgesi bulunan konutlar için ise yüzde 1.32 faizle ödeme yapacaklar.

Vakıbank müşterilerine eşit taksitli, eşit anaparalı, artan taksitli ve azalan taksitli alternatif planlar sunuyor.

100 BİN TL KREDİ İÇİN ÖRNEK ÖDEME PLANI

Yeşil Konut Kredisi ile 120 ay vadeli 100.000 TL kredi kullanacak olan bir müşterinin geri ödemeleri hangi koşullarca yapacağına ilişkin ödeme planı şu şekilde;Yüksek Limitle Kredi Olanağı

Vakıfbank'ın konut kredisi kampanyasında müşteriler alacakları evin yüzde 90'ına kadar kredi kullanabilecekler. A sınıfı enerji kimlik belgesi olan konutlar için banka yüzde 90 oran sağlıyor. Eğer evin enerji kimlik belgesi B sınıfı ise müşteriler 500 bin TL'ye kadar olan evin değerinin yüzde 90'ı, daha pahalı evler için yüzde 85 oranında kredi kullanabilecekler.
Yorumlar (0)