Vakıfbank'tan Sıfır Konut Almak İsteyenlere Düşük Faizli Konut Kredisi Desteği!

Kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank sıfır ev almak isteyen kişilere yönelik olarak yeni bir kredi kampanyası daha başlattı.

Vakıfbank'tan Sıfır Konut Almak İsteyenlere Düşük Faizli Konut Kredisi Desteği!
Kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank sıfır ev almak isteyen kişilere yönelik olarak yeni bir kredi kampanyası daha başlattı. Yapılan açıklamada konut kredisi faiz indirimi yapıldığı duyurulurken bu oran ile kredi çekerek ev almak isteyen kişiler için en uygun kredi veren banka Vakıfbank oldu.

VAKIFBANK SARI PANJUR KONUT KREDİSİ KAMPANYASI! 

Hatırlanacağı üzere kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıbank tarafından 1 Haziran 2020 tarihi itibari ile konut kredisi destek kampanyası açıklanmıştı. Açıklanan kredi paketi kampanyasında pandemi sonrasında yeni normale geçiş döneminde gayrimenkul sektörüne destek verileceği, bu amaç ile konut satışlarını arttırmak için düşük faizli kredi desteği verileceği duyurulmuştu.

Başlatılan kampanya kapsamında sıfır ev almak isteyenler için yüzde 0.64 faiz oranı ile ilk 1 sene ödemesiz dönemli olmak üzere konut kredisi desteği verilmeye başlanmıştı. Kampanya büyük bir ilgi ile karşılanmış, özellikle de 12 ay ertelemeli konut kredisi desteği sağlanması ile rekor oranda başvuru yapılmış, Haziran ayında konut satış rakamları yükselmiş, Temmuz ayında ise Cumhuriyet tarihinin en yüksek konut satış rakamları rekoru kırılmıştı.

Ancak başlatılan ucuz kredi desteği kampanyası sonrasında hem enflasyon rakamlarında hem de dolar kurunda yaşanan yükseliş gerekçe gösterilmiş ve Merkez Bankası parasal sıkılaşma politikasına geçiş yapılmıştı. Bu kararın ardından bankaların konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranlarında yükseliş başladı. Özellikle de konut kredisi paketinde rekor artış yaşandı.VAKIFBANK SARI PANJUR KONUT KREDİSİ KAMPANYASI! 

Kredi faiz oranlarının yükselmesinin sonrasında konut satış rakamlarında sert düşüş yaşanması üzerine Vakıfbank sıfır ev almak isteyen müşterilerine yönelik olarak yeni konut kredisi kampanyası başlattı. Başlatılan kampanya kapsamında sadece yeni konut alımlarında geçerli olmak üzere 120 ay vadeli konut kredisi paketinde en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1.34 olarak revize edildi.

Eşit taksitli, eşit anaparalı, artan taksitli ve azalan taksitli olmak üzere farklı ödeme seçenekleri de sunulan kredi paketinde konut kredisi ekspertiz ücreti 1.100 TL olarak belirlendi. Kredinin aylık toplam maliyet oranı yüzde 1,3764 ve yıllık toplam maliyeti ise 17,8256 olarak ilan edildi.

VAKIFBANK SMS KONUT KREDİSİ KAMPANYASI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Konut kredisi başvurusu için müşterilerine SMS kredi imkanı da sunan Vakıfbank her birinin arasında bir boşluk bırakılarak büyük harflerle KONUT, T.C. Kimlik Numarası ve Aylık Gelir bilgilerini yazıp oluşturduğunuz mesajı 5724 numarasına göndermeniz halinde kredi başvurunuzu değerlendirerek dönüş yapıyor.

Kredi notu ortalaması ve aylık gelir tutarı uygun bulunan kişilere Vakıfbank konut kredisi ön onayı mesajı gönderiyor. Bu kısa mesaj ile kendinize en yakın Vakıfbank şubesine başvuruda bulunarak kredi sürecini başlatıyorsunuz. Kredi onayı alan kişiler tapudan randevu alırken satış işlemine bankanın avukatı da dahil oluyor ve tapuda banka üzerine tapunun üzerine ipotek konularak kredi kullandırım süreci tamamlanıyor.
Yorumlar (0)