Yabancılara Konut Kredisi, Finansmanı Veren Bankalar 2021

Yabancılara Konut Kredisi, Finansmanı Veren Bankalar 2021
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yabancılara konut kredisi veren çok sayıda banka bulunuyor. Özel bankaların yanında katılım bankaları da yabancı müşterilerinin konut kredisiyle ev alımlarına aracılık ediyorlar. İşte Türkiye'den ev almak isteyen yabancılara kredi ve finansman veren bankalar.

Türkiye’den kredi çekerek yada finansman kullanarak ev almak isteyen yabancılar için bankaların özel kredi paketleri bulunuyor. 2021 yılında yabancıların konut kredisi yada konut finansmanı kullanmasına aracılık eden bu bankalardan bazıları şunlar;

* Albaraka Türk Katılım Bankası

* Türkiye Finans Katılım Bankası

* Garanti BBVA

* İş Bankası

* QNB Finansbank

YABANCILARA KONUT KREDİSİNDE SUNULAN FAİZ ORANLARI

Yabancıların konut kredisi ile ev almak istemeleri durumunda her banka kendi özelliklerini sunar. Bu kapsamda kredi faiz oranları, finansman kar payı oranları, vade süreçleri ve sunulan kredi limiti farklılık gösterir. Bizlerde emlak365.com olarak bu kredi özelliklerini tek bir bankanın imkanları ile aktarıyoruz. 

ALBARAKA TÜRK YABANCILARA KONUT FİNANSMANI ÖZELLİKLERİ

Albaraka Türk Katılım Bankası, yabancı müşterilerinin ev alımlarına finansman ile aracılık eden bankalardan birisi. Kendisine özel sunduğu finansman paketi özelliklerini 2021 yılında güncelleyen banka müşterilerine şu özellikleri sunduğunu ilan etti. 

* TL, USD veya EUR cinsinden finansman desteği alabilirsiniz.

* Satın almak istediğiniz evin ekspertiz* değerinin %50’sine kadar finansman kullanabilirsiniz.

* Ek gayrimenkul teminatında bulunmanız durumunda konutun ekspertiz değerinin %100’ü kadar finansman kullanabilirsiniz.

* Ödemelerinizi 120 aya kadar vadelendirebilir, geri ödemelerinizi aylık eşit taksitler hâlinde ya da esnek taksitler halinde yapabilirsiniz.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Konut kredisi, konut finansmanı başvurularının birçoğu banka şubelerinden olmaktadır. Albaraka Türk Katılım Bankası’da yabancı müşterilerinin şubeler üzerinden başvuru yapmalarını istiyor.

Emlak365.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir