Yeni Yılın En Uygun Ödeme Planıyla 250 Bin TL Konut Kredisinin Yıllık Maliyet Tablosu

İNG Bank tarafından sağlanan konut kredisi, ocak ayının en uygun ödeme planlarından birisini sunuyor. Bankanın sunduğu konut kredisi olanakları ile 250 bin TL kredi kullanacak olan bir müşterinin yapacağı ödemeleri tüm detayları ile ele aldık.

Yeni Yılın En Uygun Ödeme Planıyla 250 Bin TL Konut Kredisinin Yıllık Maliyet Tablosu

Konut kredisi kullanarak ev almak isteyenler için en uygun kredi faiz oranları ikinci el daireler için yüzde 1.34 bandından başlıyor. 

Bu faiz oranıyla kredi veren banka ise İNG Bank. Bunun dışında yer alan bankaların birçoğu yüzde 1.50 bandının üzerinde yer alıyor. İNG Bank tarafından sunulan konut kredisi bu oranlar arasında en uygun olanlardan birisi. 

İNG BANK KONUT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Banka müşterilerinin kredi kullanımları durumunda aylık yüzde 1.34 faiz oranıyla kredi uyguluyor. İlan edilen bu kredi oranı hem 60 ay vadeli hemde 120 ay vadeli kredi kullanımlarında geçerli. Yani banka müşterilerinin uzun yada kısa vadeli kredi kullanmaları durumunda ek faiz oranı uygulamıyor. Ancak banka müşterilerinin kredi puanlarının yüksek olmasını istiyor. Çok düşük kredi puanına sahip olanlar için kişiye özel aylık faiz oranları belirlenebilir. 

İNG Bank tararafından sağlanan konut kredisinde kredi limiti yüzde 80 olarak uygulanır. Müşteriler bir ev alacakları zaman, belirledikleri eve yapılacak ekspertiz çalışması sonucu ilan edilen değerin yüzde 80'i oranında kredi kullanabilirler. Diğer bir deyişle banka müşterilerinin ev alımlarında yüzde 20 oranında peşinat ödemelerini istiyor. 

250.000 TL'LİK KREDİ KULLANIMI

İNG Bank tarafından sağlanan konut kredisi ile ev almak isteyen vatandaşlar başvurularını yapmadan önce aşağıda yer alan maliyet tablosunu incelemeliler. İNG Bank'ın resmi sitesinden alınan tablo 120 ay vadeli 250 bin TL kredi kullanımına ilişkin ödeme planını gösteriyor. 

Bankanın sağladığı bu oranlar ile ev alacaklar için yıllık kredi maliyeti yüzde 17.56 seviyesine geliyor. 250 bin TL'lik kredi ile ev alanlar 10 yıl sonunda toplam 504 bin TL kredi ödemesi yapmış olacaklar. Ancak önümüzdeki dönemlerde yapılandırma fırsatı bulan müşteriler kredileri daha düşük ödeme şansına sahip olacaklar. 

KONUT KREDİSİ BAŞVURULARI ONLİNE YAPILIR MI?

İNG Bank ve birçok diğer banka konut kredisi için başvuruları sadece şubeler üzerinde almaktadır. Ancak bazı bankalar ön başvuru aşaması sağlayarak kredinin onaylanıp onaylanmayacağını yada ne kadar kredi kullanılabileceğine dair bilgileri de veriyorlar. İNG Bank'ın kredi başvuruları ise sadece şubeler üzerinden yapılıyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)