Ziraat Bankası 0.98 Faizle Konut Kredisi Desteği Sağlayacak!

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası kentsel dönüşüm konut kredisi kampanyası için faiz oranını güncelledi. Düzenlenen kampanya kapsamında konutlarını yeniden inşa etmek isteyenlere, riskli yapıda oturan kiracılara ve yeni bir ev satın almak isteyen kat maliklerine 0.98 faiz oranı ile kentsel dönüşüm konut kredisi desteği sağlanacak!

Ziraat Bankası 0.98 Faizle Konut Kredisi Desteği Sağlayacak!
Kredi faiz oranları güncellendi. Yapılan güncelleme sonrasında Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı rakamları da değişti. Banka kentsel dönüşüm konut kredisi için uyguladığı rakamı revize etti. Yeni güncelleme sonrasında Ziraat Bankası kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı yüzde 0.98 oldu!

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ NEDİR, KİMLER KULLANABİLİR?

Son dönemde kentsel dönüşüm projelerine ağırlık verilirken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile kentsel dönüşüm konut kredisi desteği tutarları arttırılmıştı. Yapılan açıklama kapsamında  2021 yılında kentsel dönüşüm konut kredisi miktarı 200 bin liraya yükseltilmiş, aylık faiz desteği ise 400 baz puan olarak belirlenmişti.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada "6306 sayılı Kanun kapsamında, yapısı riskli olarak tespit edilen gerçek veya tüzel kişilerin bankalardan kullanacağı kredilere Bakanlığımızca faiz desteği verilmektedir. 6306 sayılı Kanunun 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrası kapsamında konutunu ve/veya işyerini kendi imkanları ile yapmak ya da edinmek isteyenlerin, bankalardan kullanacakları kredilere sağlanacak faiz desteğine ilişkin esaslar Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile belirlenmektedir" ifadeleri ile faiz desteği duyurulmuştu.

 ZİRAAT BANKASI KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Ziraat Bankası kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı yüzde 1,39 olarak ilan edildi. Bu oranlar üzerinden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm kredi faiz desteği sağlanıyor. Bu kapsamda;

A sınıfı Verimlilik kapsamında devlet faiz desteği aylık 0.41 oranında,

B sınıfı Verimlilik kapsamında devlet faiz desteği aylık 0.37 oranında,

C sınıfı Verimlilik kapsamında devlet faiz desteği aylık 0.33 oranında faiz devlet tarafından bankaya ödeniyor. Bu kapsamda Ziraat Bankası kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı aylık en düşük yüzde 0.98 seviyesine çekilmiş oluyor.
Yorumlar (0)