Ziraat Bankası 100 Bin TL Konut Kredisini 1.702 TL Taksitle Veriyor

Konut satın almak isteyenlerin konut kredisi kullanmak için en çok tercih ettiği bankalardan birisi olan Ziraat Bankası'nın konut kredisi kampanyası devam ediyor. Peki 100 Bin TL konut kredisi için Ziraat Bankası'nda müşteriler ne kadar taksit öderler?

Ziraat Bankası 100 Bin TL Konut Kredisini 1.702 TL Taksitle Veriyor

Türkiye'de kiradan kurtulmak veya yatırım yapmak isteyen vatandaşlar konut satın almak için şartlarını araştırmaya devam ediyorlar. Yüksek maliyet gerektiren konut alımında vatandaşlar finansman desteğini her zaman hissediyorlar. Bu finansman desteği de bankalar tarafından konut kredisi kampanyaları ile vatandaşlara sunuluyor. Her bankanın ayrı bir konut kredisi kampanyası bulunuyor ve bu kampanyalar vatandaşlara ayrı avantajlar sunuyor. 

Vatandaşlar konut kredisi kullanmak istediklerinde ilk olarak kamu bankalarını tercih ediyorlar. Kamu bankaları genelde müşterilere piyasaya göre daha düşük faizlerle kredi imkanı sağlıyorlar. Bundan dolayı da vatandaşlar konut kredisi kullanacakları zaman ilk olarak kamu bankalarının kampanyalarını araştırıyorlar. Son dönemlerde konut kredisi kampanyalarında öne çıkan ise Ziraat Bankası oldu. Çok sayıda vatandaş Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kullanmak için şartları araştırıyorlar. 

KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ

Ziraat Bankası tarafından konut kredisi kampanyasına dair bilgilendirmede bulunuldu. Kampanya açıklamasına göre müşteriler ekspertiz değeri 500 bin TL'nin altında olan konutların yüzde 90'ı için, 500 Bin TL'nin üzerinde olan konutlar için ise ekspertiz değerinin yüzde 80'i oranında kredi kullanabiliyorlar. Konut kredisi kullanımında kredi kullanılan gayrimenkul üzerine ipotek tesis ediliyor. Ayrıca konut kredisi kullanan müşterilere Ziraat Bankası tarafından hayat, konut ve deprem sigortası ürünleri de sunuluyor. 

ZİRAAT BANKASI 100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Ziraat Bankası'ndan 100 Bin TL konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler bu taleplerini 120 aya kadar vade seçeneği ile gerçekleştirebiliyorlar. 120 ay vadeli konut kredilerinde Ziraat Bankası tarafından müşterilere aylık yüzde 1,37 kredi faizi uygulanıyor. Müşteriler 120 ay boyunca 100 Bin TL konut kredisi karşılığında bankaya her ay 1.702 TL taksit ödüyorlar. Bu kredinin yıllık maliyetinin ise yüzde 18 olduğu bildirildi.

Yorumlar (0)