Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank Konut Kredisi! 180 Bin TL'nin 10 Yıllık Ödeme Planı

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın güncel faiz oranlarıyla sunduğu konut kedisi. 120 ay vade ile 180 bin TL kredi kullanacak olan bir müşteri için ödeme planı.

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank Konut Kredisi! 180 Bin TL'nin 10 Yıllık Ödeme Planı
Konut kredisi güncel faiz oranları değişti. Bankaların bir çoğu Merkez Bankası değişikliği sonrasında müşterilerine daha yüksek faiz oranıyla kredi imkanı sunuyorlar. Emlak365.com olarak bizlerde bankaların bu kredi güncellemelerini ve devlet bankalarının konut kredisi faiz oranlarını aktarıyoruz.

DEVLET BANKALARININ KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank müşterilerine diğer bankalara göre daha düşük faiz oranlarıyla kredi olanağı sağlıyorlar. Son günlerde ekonomide yaşanan hareketli dönem bankaların kredi faiz oranlarını değiştirdi. Kamu bankaları dışında kalan diğer bankalar faiz oranlarını artırdılar.

Yapılan son düzenlemeler sonrasında ise müşterilere daha maliyetli oranlarla kredi seçenekleri sunuldu. Ancak Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank faiz oranlarında artırıma girmediler.

3 devlet bankası da herkes için sundukları standart konut kredilerinde aynı oranlarla, yüksek limitle kredi sağladılar. Vakıfbank bu dönemin en düşük aylık faiz, yıllık maliyet oranına sahip bankası olarak öne çıkıyor. Vakıfbank'ın aylık konut kredisi faiz oranı yüzde 1.32. Yıllık kredi maliyeti ise yüzde 17.4 seviyelerinde.

Halkbank'ta ekonomik süreçten etkilenmeyen ve daha önce ilan ettiği faiz oranlarıyla kredi sağlayan bankalardan biri. Halkbank'ın aylık konut kredisi faiz oranı yüzde 1.38 olurken yıllık maliyet oranı yüzde 18.2 seviyesinde.

Ziraat Bankası aracılığıyla ev almak isteyenlere ise banka dönemin en düşük oranlarından biriyle aracılık ediyor. Ziraat Bankası mart sonu konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.37. Ziraat Bankası'nın yıllık kredi maliyeti ise yüzde 18.0 seviyesinde.

120 AY VADELİ 180.000 TL KREDİVakıfbank'ın sunduğu yüzde 1.32, Ziraat Bankası'nın sunduğu yüzde 1.37 ve Halkbank'ın sunduğu yüzde 1.38'lik kredi faiz oranlarıyla 180 bin TL ev kredisi kullanacak bir müşteri ödemelerini 120 ay vade yapmak isterse ödeme planı yukarıda yer alan tablodaki gibi olacak.
Yorumlar (0)