Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranı Düştü! En Uygun Ev Kredi Faizi Değişti

Enflasyon rakamları hızla gerilemeye devam ediyor. Düşen enflasyon rakamları sonrasında kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yüzde 0,96 seviyesine geriledi. Enflasyona endeksli konut kredisi faiz oranı düştü!

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranı Düştü! En Uygun Ev Kredi Faizi Değişti

Enflasyon rakamları hızla gerilemeye devam ediyor. Düşen enflasyon rakamları sonrasında kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yüzde 0,96 seviyesine geriledi. Enflasyona endeksli konut kredisi faiz oranı düştü!

amu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank hatırlanacağı üzere Haziran ayında enflasyona endeksli konut kredisi kampanyası başlatmıştı. Enflasyona Endekli Konut Kredisi Faiz Oranı Düştü! TÜİK tarafnıdan dün açıklanan Eylül 2019 TEFE TÜFE enflasyon rakamları düştü. Yıllık enflasyon 2017 yılından bu yana ilk kez tek haneli seviyelere düşerken yaşanan düşüş enflasyona nedeksli konut kredisi çekmek isteyen kişilere de indirim olarak yansıdı. Kamu bankalarında uzun süredir en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 0,99 olarak uygulanırken enflasyona endeksli konut kredisi faiz oranı yüzde 0,96 seviyesine geldi. Ziraat Bankası Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Faiz Oranı Hesaplama Açıklanan rakamlara göre Türkiye'de Eylül 2019 döneminde yıllık enflasyon oranı yüzde 9.26 olarak belirlendi. Söz konusu rakama Ziraat Bankası aylık 0.19 oranında kar marjı koyuyor. Bu durumda aylık enflasyon + kar marjı eklendiğinden Ziraat Bankası enflasyon endeksli konut kredisi faiz oranı yüzde 0,96 seviyesine gerilemiş oldu. (0.77 aylık enflasyon + 0.19 kar marjı oranı= 0.96)Halkbank Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Faiz Oranı Hesaplama Halkbank enflasyona endeksli konut kredisi faiz oranı da yüzde 0,96 oldu. Halk Bankası konut kredisi faiz oranı bu paket için yıllık enflasyon + yıllık kar marj oranı üzerinden hesaplanıyor. Yüzde 9,26 olarak açıklanan Eylül ayı yıllık enflasyon rakamı üzerine yıllık 2,28 oranında kar marjı koyan banka yıllık 11.54 aylık ise yüzde 0,96 üzerinden enflasyona endeksli konut kredisi verecek. Vakıfbank Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Faiz Oranı Hesaplama Söz konusu kredi paketi için Vakıfbank Sarı Panjur enflasyona endeksi konut kredisi heplama işleminde Halkbank konut kredisi paketinde olduğu gibi yıllık yüzde 2,28 oranında yıllık kar marj oranı koyuyor ve aylık konut kredisi fazi oranı enflasyona endeksli konut kredisi paketinde faiz oranı yüzde 0,96 oldu. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Yapılandırma Daha önce yüksek faizle konut kredisi çeken kişiler için kamu bankaları 0.99 faizle kredi yapılandırma imkanı sunmuştu. Vakıfbank 3 ayda bir konut kredisi yenileme imkanı sunduğu için enflasyona endeksli kredi kullanan kişiler yüzde 0,96 oranı ile kredi yenileme imkanına sahip olacak. Ziraat Bankası 6 aylık periyodlarda yenileme imkanı sunarken zaten müşterileri için yüzde 0,99 oranı ile sabit faizli krediye geçiş imkanı tanımıştı. Şu anda tek sorun Halkbank enflasyona endeksli konut kredisi çeken kişiler için yaşanırken banka yüzde 1,21 oranı ile sabit faizli krediye geçiş yapıyor. Ancak bize gelen ilk bilgiler sorunun en geç önümüzdeki hafta içerisinde çözüleceği yönünde.... Yaşanan gelişmeleri takip etmek isterseniz...İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZEMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com


Yorumlar (0)