Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan Sıfır / İkinci El Konut Kredisi Çekerek Ev Sahibi Olanlar Aylık Kaç Lira Taksit Ödeyecekler?

Kamu bankalarında kredi kampanyası şartları değişti. Kredide sıfır konutlar daha avantajlı hale gelirken ikinci el konutlar için ise hem faiz oranı yükseldi, hem vade kısaldı hem de ertelemeli kredi kullanma imkanı sona erdirildi. Vatandaşın çekeceği kredi tutarına göre ödeyeceği aylık konut kredisi taksit tutarı da değişti. Detaylar haberimizde...

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan Sıfır / İkinci El Konut Kredisi Çekerek Ev Sahibi Olanlar Aylık Kaç Lira Taksit Ödeyecekler?

Bankaların uygulamış olduğu konut kredisi faiz oranları hızla yükselmeye devam ederken ev almak isteyen vatandaşın ödeyeceği taksit tutarları da değişti. 

SIFIR KONUT ALMAK DAHA AVANTAJLI OLDU! 

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan tarihi konut kredisi kampanyası için yapılan düzenleme ile sıfır konut almak daha avantajlı oldu. 

Sıfır konut kredisi faiz oranı yüzde 0.64 olarak korunmaya devam ederken ikinci el konut kredisi faiz oranı ise yüzde 0.74 seviyesinden yüzde 0.79 seviyesine yükseltildi. Yine sıfır konutlar için 180 ay vade ve 12 ay sene ertelemeli konut kredisi kullanma imkanı tanınırken ikinci el konutta 1 sene erteleme imkanı sona erdirildi ve vade sınırı 120 aya düşürüldü. 

200 BİN LİRALIK SIFIR VE İKİNCİ EL KONUT ALANLARIN AYLIK TAKSİT TUTARLARI KAÇ LİRA OLDU?

Kamu bankalarından kredi kullanan kişilerin 200 bin liralık ev alımlarında ödeyecekleri aylık konut kredisi taksit tutarı sıfır konutlar için 120 ay taksitle 2 bin 585 lira olarak gerçekleşirken sıfır konut alımları için ise 180 ay vadede bin 874 lira olarak gerçekleşecek. 

Emlak365.com