Ziraat Bankası Konut Kredisi Faizini Yüzde 1,40 Oranına Çekti!

Ziraat Bankası vatandaşlar için eşit aylık ödeme planı taksitli ve %1,40 faiz oranlı kredisinde 120 ay vade imkanı sunuyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faizini Yüzde 1,40 Oranına Çekti!
Ziraat Bankası vatandaşlar için eşit aylık ödeme planı taksitli ve %1,40 faiz oranlı kredisinde 120 ay vade imkanı sunuyor. Bu şartlar altında 200 bin TL konut kredisi vereceği vatandaşlar için aylık ödeme planı taksitlerini 1.725 TL olarak hesaplıyor. 200 bin TL konut kredisi için atlık 1.725 TL ödemesi ise oldukça avantajlı bir tutar.

Kampanyalı Konut Kredisinin Detayları

Şuan benzer kampanya uygulamalarını sunan bankalarda ise faizler bir nebze daha yüksek şekilleniyor. Ziraat ardından gelen ICBC Bankası benzer kampanya ise %1,52 faiz oranı tanımladığını web adresinde duyurdu. Ziraat Bankasının avantajlı 200 bin TL’lik kampanyalı konut kredisinden yararlanmak için ise belirli şartların sağlanması gerekiyor.

Şartlar kapsamında bankanın müşterisi olmak ve olmamak fark etmeyecek, herkes krediye başvuru yapabilir. Kişinin 18 yaşının üstünde olması, TC vatandaşı olması, aylık belirli bir gelire sahip olması, yasal takibe düşmüş kredi ve kredi kartı borcuna sahip olmaması şartlar arasında yer aldı. Diğer yandan bu kredi için online başvuru mümkün değildir. Başvuru şubelerden yapılacak.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Başvuru için kişi kendisine en yakın olan Ziraat Bankası şubesine gidebilecek. Şubeye teslim edilecek evraklar ise TC kimlik kartı fotokopisi, isme düzenlenmiş fatura, maaş bordrosu veya gelir belgesi, ikamet belgesi olarak belirlendiler. Bu evrakların teslimi ardından ‘’ 200 bin TL kampanyalı ve eşit taksitli konut kredisi başvur formu’’ şubede doldurulacak. İmzala ve teslim ile başvuru tamamlanıyor.

Banka genel olarak kredi notu düşük olmayan ve bankacılık sisteminde yüksek oranda borca sahip olmayan vatandaşlara bu avantajlı konut kredisinin verildiğini ifade etti. Onay alan kişiler ise adlarına açılan hesaba kredi limitlerini teslim alıyorlar.
Yorumlar (0)