Ziraat Bankası Konut Kredisi Kampanyasında 100.000 TL Krediye Aylık Kaç Lira Taksit Ödenir?

Türkiye'de konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarca tercih edilen konut kredilerinde son günlerde şartlar değişmeye başladı.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Kampanyasında 100.000 TL Krediye Aylık Kaç Lira Taksit Ödenir?

Türkiye'de konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarca tercih edilen konut kredilerinde son günlerde şartlar değişmeye başladı. Türkiye'nin ekonomik gelişmelerine bağlı olarak güncellenen konut kredisi şartları nedeniyle kamu bankaları daha sıkı bir şekilde takip edilmeye başlandı. Ziraat Bankası konut kredisi aylık faiz oranı yüzde kaçtır?

Yeni bir ev satın alarak hem kira ödemekten kurtulmak hem de yatırım yapmak isteyen vatandaşlar konut kredisi kullanarak ev satın alıyorlar. Hem yatırım yapıp hem de ihtiyaçlarını karşılayan vatandaşlar bankaların verdiği konut kredileri ile bu isteklerini yerine getirebiliyorlar.KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI YÜKSELİYORSon günlerde Türkiye'de önemli ekonomik gelişmeler yaşanıyor. Merkez Bankası tarafından atılan adımlar neticesinde politika faizleri değişmese de örtülü faiz arttırımları devreye sokulmaya başlandı. Bu faiz arttırımları konut kredisi faiz oranlarını da büyük ölçüde etkiledi.Vatandaşlar konut satın almak için konut kredisi kampanyalarını sıkı bir takip altına aldılar. Faiz arttırımları nedeniyle en çok kamu bankalarının konut kredisi kampanyaları ilgi görüyor. Bu bankalardan birisi olan Ziraat Bankası da müşterilerine genel şartlara göre uygun konut kredisi temin ediyor.ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ AYLIK FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?Ziraat Bankası müşterileri konut kredisi kullandıklarında 180 aya kadar vade imkanı elde edebiliyorlar. Banka tarafından yapılan bilgilendirmeye göre 180 ay vadeli konut kredilerinde müşterilere aylık yüzde 1,09 kredi faizi uygulanıyor.Ziraat Bankası'ndan 180 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi kullanan müşteriler vade süresince aylık 1.270 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin yıllık maliyet oranı ise yüzde 14 olarak açıklandı.Emlak365.com


Yorumlar (0)