KONUT KREDİSİ

Ziraat Bankası Konut ve İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Düştü!

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan yüksek faiz eleştirileri sonrasında kredi faizi oranlarında indirime gitti. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarında son durum ile güncel rakamlar haberimizde...

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan yüksek faiz eleştirileri sonrasında kredi faizi oranlarında indirime gitti. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarında son durum ile güncel rakamlar haberimizde…

Devlet bankaları arasında yer alan ve Türkiye’nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan tarafından yapılan sert faiz eleştirisi sonrasında düşürüldü. 

Ziraat Bankası tarafından yapılan son dakika faiz güncellemesi sonrasında ihtiyaç ve konut kredisi faiz oranı düştü.Ziraat Bankası yanı sıra diğer kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank ve Halkbank tarafından da kredi faiz oranlarında indirime gidildi. 

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI DÜŞÜRÜLDÜ! 

Kredi çekmek isteyen kişilere Ziraat Bankası faiz indirimi müjdesi verdi. Yapılan güncelleme ile ev sahibi olmak isteyen kişiler için hem sıfır hem de ikinci el konut kredisi paketinde faiz indirimine gidildi. Yapılan indirim kapsamında Ziraat Bankası sıfır konut kredisi faiz oranı yüzde 1.42 seviyesine çekilirken ikinci el konut kredisi paketinde ise faiz oranı yüzde 1.47 olarak revize edildi. 

Ziraat Bankası normal konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.52 olarak ilan edildi. Ev sahibi olmak için konut kredisi çekmek isteyen kişiler sıfır konut kredisi paketinde 120 ay vadeli 100 bin lira kredi paketinde aylık bin 740 TL taksit ödeyecekler. 

İkinci el konut kredisi paketinde ise 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi çeken kişilerin aylık taksit tutarı ise bin 778 TL olarak gerçekleşecek. Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu tüm Ziraat Bankası şubeleri üzerinden satın alınmak istenen konutun tapusu ile yapılabilecek. 

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ OLDU?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı da düşürüldü. Yapılan güncelleme ile ihtiyaç kredisi faiz oranı çalışanın artısı tüketici kredisi paketinde yüzde 1.58 olurken tüketici ürün paketi kapsamında ise yüzde 1.64 olacak. 

Ziraat Bankası emeklilere özel ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.58 olarak uygulanacak. Ziraat Bankası üzerinden 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi çeken kişilerin aylık taksit ödemesi 385,81 TL olarak gerçekleşirken diğer tüketici kredisi paketlerinde ise 390,23 TL olarak gerçekleşecek. 

Emlak365.com


Bir Yorum

  1. Hepimiz ev sahibi olmak istiyoruz . Düşürün şu faizleri artık . komik rakamlarla düşüş olmuyor 1778 ile 1740 arasın çok bir fark yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir