Ziraat Bankası'ndan Ailelere, Akrabalara Özel Ortak Konut Kredisi

Tek başına ev alamayanlar için Ziraat Bankası ortak konut kredisi imkanı sağlıyor. Ziraat Bankası tarafından sağlanan bu konut kredisinde belli sayıda bulunan topluluk yatırım amacıyla kredi kullanıp ev alabiliyor ve kullanılan kredileri ise bireysel olarak ödeyebiliyorlar. İşte Ziraat Bankası'nın sunduğu kredi olanağı.

Ziraat Bankası'ndan Ailelere, Akrabalara Özel Ortak Konut Kredisi

Gayrimenkul fiyatlarında 2020 yılı sonuna kadar fiyatların inmesi bekleniyor. Bu dönemde yatırım amacıyla ev almak isteyen ancak tek başına alamayacak durumda olan vatandaşların değerlendirebileceği fırsatlar bulunuyor. 

ZİRAAT BANKASI ORTAK KONUT KREDİSİ NEDİR?

Ziraat Bankası tarafından sağlanan ortak konut kredisi yatırım amacıyla değerlendirmek amacıyla alınacak evler için geçerli. 

Bu konut kredisi en az 2 kişi en fazla ise 5 kişiden oluşuyor. Oluşan bu topluluk Ziraat Bankası'ndan ev almak için kredi kullanabilirler. Kullanılan kredi ister ortaklardan biri istenirse de tümü tarafından kullanılanabilir. 

Her ortak kendisine düşen ödeme miktarını ödeyerek kredi ödemeleri tamamlanır. 

ORTAK KONUT KREDİSİNİN ÖZELLİKLERİ NELER?

Ziraat Bankası konut kredisinde en önemli detaylardan bir tanesi maliyet oranları. Banka ortak konut kredisinde müşterilere özel konut kredisi imkanı sunmakta. Bankanın Eylül ayı sonu itibariyle müşterilerine uyguladığı konut kredisi faiz oranı ise yüze 1.29 seviyesinde. 

Bunun yanında müşteriler 500.000 TL'ye kadar olan evleri için yüksek ekspertiz oranından kredi kullanabilirler. Bu fiyata kadar olan evlerin ekspertiz değerinin yüzde 90'ı için ortak konut kredisi kullanılabilir. Eğer evin fiyatı 500 bin TL değerinin üzerinde ise kullanılabilecek konut kredisi limiti evin değerinin yüzde 80'ine kadar olacak. 

BAŞVURULAR BERABER YAPILACAK?

Ziraat Bankası ortak konut kredisi başvuruları banka şubelerine yapılacak. Başvuru aşamasında ortak olacak tüm kişilerin bulunması gerekiyor. Başvuru işlemleri sırasında banka tarafından talep edilen evraklarda hazır olmalı. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)