Ziraat Bankası'nın Ağustos Konut Kredisi Kampanyaları Belli Oldu! Yeni Faiz Oranları

Konut kredisi kullanarak ev almak isteyen vatandaşların ilk tercihleri genellikle devlet bankaları oluyor. Pandemi süreci sonrası başlayan kampanyaların da etkisiyle devlet bankalarının sunduğu imkanlarla ev almak isteyen vatandaşlar için Ziraat Bankası'nın sunduğu oranları inceledik. İşte Kurban bayramı sonrası Ağustos ayı konut kredisi kampanyaları.

Ziraat Bankası'nın Ağustos Konut Kredisi Kampanyaları Belli Oldu! Yeni Faiz Oranları

Konut kredisi kullanarak ev almak isteyen vatandaşlar için oranlar değişti. 

Bankalar normalleşme döneminde sundukları kredi kampanyalarında değişikliklere gittiler. Bu kapsamda ilk farklılıklardan birisi de devlet bankalarından geldi. Oranları artıran ve vade sürecini kısaltan devlet bankalarında ödeme erteleme imkanları da kaldırıldı. 

DEVLET BANKALARINDAN KONUT KREDİSİ 

Ziraat Bankası aracılığıyla konut kredisi kullanacak olan bir müşteri için Temmuz ayının sonuna kadar kampanyalı imkanlardan yararlanma hakkına sahipti. Ziraat Bankası başta olmak üzere diğer devlet bankaları ve kamu katılım bankaları müşterilerine çok özel oranlarla kredi imkanı sağlıyordu. 

Yüzde 0.74 faiz oranı tarihin en uygun ikinci el konut kredisi imkanlarından birisi olurken 12 ay ödemesiz dönem ve 180 ay vade imkanları Ziraat Bankası ile ev alımlarını daha cazip hale getirmişti. Ancak bu şartlara temmuz sonuna doğru değişti.

ZİRAAT BANKASI'NIN YENİ KREDİ KAMPANYASI

Ziraat bankası tarafından sunulan yeni kredi kampanyasında vatandaşlara sağlanan kredi için faiz oranı daha yüksek. 

İkinci el ev alacak olan müşterilere Ziraat Bankası yüzde 0.79 faiz oranıyla kredi sağlıyor. Vade farkı olmadan vatandaşlar bu kredilerini 120 ay vade ile alma şansına sahipler. Ayrıca kredi ödemelerinde ödeme erteleme imkanı bulunmuyor. 

Emlak365.com