Ziraat Bankası TOKİ İşbirliği İle Dar Gelirli Vatandaşlara 0.49 Faiz Oranı İle 180 Ay Vadeli Sosyal Konut Kredisi Veriyor!

Ev sahibi olmak isteyen kişiler yükselen konut kredisi faiz oranları nedeniyle büyük bir mağduriyet yaşanırken şu anda uygulanmakta olan en düşük konut kredisi faiz oranı Ziraat Bankası tarafından 0.

Ziraat Bankası TOKİ İşbirliği İle Dar Gelirli Vatandaşlara 0.49 Faiz Oranı İle 180 Ay Vadeli Sosyal Konut Kredisi Veriyor!

Ev sahibi olmak isteyen kişiler yükselen konut kredisi faiz oranları nedeniyle büyük bir mağduriyet yaşanırken şu anda uygulanmakta olan en düşük konut kredisi faiz oranı Ziraat Bankası tarafından 0.49 faiz oranı ile verilen sosyal konut kredisi paketi olarak öne çıkıyor. Detaylar haberimizde..

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ ile Ziraat Bankası arasında imzalanan ortak protokol anlaşması kapsamında sosyal konut projelerinden ev sahibi olanlara Ziraat Bankası 0.49 faiz oranı ile konut kredisi verecek. 240 AY VADELİ KONUT KREDİSİ YÜZDE 0.49 FAİZ ORANI İLE VERİLECEK! Açıklanan ortak protokole göre ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlara Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ üzerinden satışa sunulan sosyal konut projeleri üzerinden ev satın almaları halinde ucuz kredi desteği verileceği ilan edildi. Düzenlenen ortak kampanya kapsamında sadece dar gelirli vatandaşların alımlarına açık olan özel sosyal konut projeleri üzerinden konut başvurusu yaparak ev sahibi olmaya hak kazanan kişilere 180 ay vadeli olmak üzere yüzde 0.49 oranı ile konut kredisi desteği sağlanacak. Bu sayede vatandaş gerçekten kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sağlayacak, dar gelirli aillere de ev sahibi olma imkanına kavuşmuş olacaklar. 

Düzenlenen kampanya kapsamında 180 ay vadeli konut kredisi kullanan kişilerin aylık taksit ödemeleri 837 lira olarak gerçekleşecek. Aynı krediyi normal konut kredisi paketi ile kullanan kişiler için uygulanan konut kredisi faiz oranı yüzde 1,05 üzerinden hesaplanıyor. Bu nedenle normal kredi paketinden yararlanan kişilerin aylık taksit tutarları 1.239 lira olarak gerçekleşiyor. Yani sosyal konut alan dar gelirli vatandaşlara aylık 402 liralık bir avantaj sağlanmış oluyor. Düzenlenen kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin TOKİ'nin sosyal konut projeleri ilanlarını takip ederek ilan edilen tarihllerde konut başvurusu yapmaları gerekiyor. Söz konusu projelerden ev almak için TOKİ'den daha önce konut almamış olmak, Türk vatandaşı olmak, üzerine kayıtlı taşınmazı bulunmamak ve aylık hane halkı geliri toplamının 2 bin 600 lirayı aşmaması (yani aynı ev içerisinde yaşayan kişilerin toplam gelirlerinin en fazla 2 bin 600 lira olması, İstanbul için bu sınır 3 bin 100 lira olarak uygulanmaktadır) şartlarına sahip olunması gerekiyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)