Ziraat Bankası ve Halkbank'tan TOKİ'ye Özel Konut Kredisi Destek Kampanyası!

TOKİ erken ödeme indirimi kampanyası için başvuruları kabul etmeye devam ederken borcunu peşin ödemek isteyen ancak nakit para birikimi bulunmayan kişiler için Ziraat Bankası ve Halkbank konut kredisi destek kampanyası başlattı. TOKİ Erken Peşin Ödeme İndirimi Kampanyası Ziraat Bankası ve Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları açıklandı. Kampanya detayları haberimizde...

Ziraat Bankası ve Halkbank'tan TOKİ'ye Özel Konut Kredisi Destek Kampanyası!

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişilerin ilk tercihi olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil edildikten sonra sosyal konut projelerine daha da ağırlık vermeye başlamıştı. 

Süreçte TOKİ'den ev ve işyeri satın alanlara indirim müjdesi verildi. Kurum tarafından artık geleneksel hale getirilen ve son 2 senedir yılda iki kere düzenlenmeye başlanan erken ödeme indirimi kampanyası için 2021 yılı başvuruları başladı. 

TOKİ PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından 21 Nisan 2021 tarihi itibari ile başlatılan erken ödeme indirimi kampanyası tüm hızı ile devam ediyor. TOKİ'den taksitle ev satın alan kişilere sunulan kampanya kapsamında borcunu peşin ödeyen ya da borcunun bir bölümünü peşin olarak kapatan kişilere ödedikleri rakam üzerinden yüzde 20 indirim yapılıyor. 

21 Nisan'da başlayan başvurular 28 Mayıs 2021 tarihinde sona erecek. 

TOKİ ERKEN ÖDEME İNDİRİM KAMPANYASI İÇİN BAŞVURU NEREDEN, NASIL YAPILACAK?

Erken ödeme indirimi almak isteyen kişiler başvurularını konut satış sözleşmesi imzaladıkları banka şubesi üzerinden en geç 28 Mayıs 2021 tarihine kadar yapabilecek. 

TOKİ PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ ZİRAAT BANKASI VE HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

TOKİ'nin sunmuş olduğu erken ödeme indirimi avantajından yararlanmak isteyen ancak yeteri kadar nakit para birikimi olmayan kişiler için kamu bankaları konut kredisi desteği de sağlayacak. 120 ay vadeli olarak verilen konut kredisi desteğinden kredi faiz oranı konutlar için yüzde 1,37 ve işyeri kredisi kullanmak isteyen kişiler için de yüzde 1,47 olarak uygulanacak.

Yorumlar (0)