Ziraat Bankası'ndan 0.98 Faiz Oranı İle 120 Ay Vadeli 200 Bin TL Limitli Konut Kredisi Kampanyası!

Ev sahibi olmak isteyen kişiler bankaların konut kredisi kampanyaları ve fırsatlarını yakından takip ederken Ziraat Bankası kentsel dönüşüm konut kredisi desteği paketini duyurdu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen konut kredisi faiz desteği ile en uygun konut kredisi faiz oranı yüzde 0.98 seviyesine çekilmiş oldu. Detaylar haberimizde!

Ziraat Bankası'ndan 0.98 Faiz Oranı İle 120 Ay Vadeli 200 Bin TL Limitli Konut Kredisi Kampanyası!

Bankaların konut kredisi faiz oranları yükselmeye devam ederken ev sahibi olmak isteyen kişiler faiz yükünü azaltabilmek adına bu nedenle bankaların kredi kampanyalarını yakından takip etmeye başladı. Özellikle de kamu bankalarının vermiş oldukları destek kredileri yoğun ilgi görürken Ziraat Bankası bu bankalar arasında ilk sırada yer almayı başarıyor. 

Pandemi döneminde vermiş olduğu destek kredilerine ek olarak yeni normale geçiş döneminde 2020 yılının Haziran ayında vermiş olduğu yüzde 0.64 faiz oranlı ve 1 sene ertelemeli konut kredisi kampanyası ile büyük yankı uyandıran Ziraat Bankası kentsel dönüşüm kredisi faiz oranı ile de ilgi gördü. 

ZİRAAT BANKASI KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Şehirleşme sürecinde büyük bir plansızlığın yaşandığı ve bugün nüfusun büyük bir bölümünün bu nedenle deprem riski yüksek yerlerde ikamet etmesi kentsel dönüşüm sürecinin önemini arttırdı. Özellikle de İstanbul ve İzmir gibi deprem riski yüksek olan yerlerde kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilirken devlette bu çalışmaları hızlandırmak adına destek ödemeeri yapıyor. 

Kentsel dönüşüm kira yardımı ödemeleri yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından faiz desteği ödemesi de yapılırken 2021 yılı için hem kentsel dönüşüm konut kredisi miktarı hem de devlet desteği rakamı arttırılmıştı. 

Bakanlık taraından yayımlanan son liste ile faiz desteği 400 baz puana çekilirken konut kredisi vadesi 120 ay yani 10 yıla çekildi. Yine hak sahipliği baınad destek sağlanacak kredi anapara tutarı için üst limit rakamı da 200 bin liraya yükseltildi. Yani hem kredi vadesi uzatıldı hem de kredi limiti arttırıldı. 

Yapılan güncelleme ile evini kentsel dönüşüme vermek isteyen kişilere bakanlık desteği arttırılmış oldu. Ziraat Bankası kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı yüzde 1,38 olarak uygulanırken 400 baz puanlık kentsel dönüşüm kredi desteği sonrasında faiz oranı yüzde 0.98 seviyesine çekilmiş oldu.

ZİRAAT BANKASI KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU ŞARTLARI NELERDİR?

Söz konusu kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin oturdukları evin kentsel dönüşüme girmiş olması şartı aranmakta olup krediden evini kentsel dönüşüme veren ev sahiplerinin yanı sıra oturduğu ev kentsel dönüşüme giren kiracılar da yararlanabilmektedir.

Kentsel dönüşüm konut kredisi başvurusu Ziraat Bankası şubeleri üzerinden kabul edilmekte olup faiz desteği ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ödenmektedir.

Yorumlar (0)