Ziraat Bankası'ndan 180 Bin TL Konut Kredisi! 10 Yıl Vadeli Ödeme Planıyla

Ev almak isteyenlerin çok büyük bir bölümü bu hayalini konut kredisi kullanarak gerçekleştiriyor.

Ziraat Bankası'ndan 180 Bin TL Konut Kredisi! 10 Yıl Vadeli Ödeme Planıyla
Ev almak isteyenlerin çok büyük bir bölümü bu hayalini konut kredisi kullanarak gerçekleştiriyor. Kamu bankalarının kampanyalı konut kredisi paketlerinin yanında özel bankaların kredi olanaklarını da araştıran vatandaşlar en uygun faiz oranını yakalamaya çalışıyorlar.

Hem kredi kullanım sürecinde hemde daha sonraki dönemlerde yapılandırma olasılığı nedeniyle çok sayıda müşteri ev alımlarında ilk olarak kamu bankalarının olanaklarını inceliyorlar. Emlak365.com olarak bizlerde Ziraat Bankası'nın ev kredisi özelliklerini derledik.

ZİRAAT BANKASI'NDAN KONUT KREDİSİ

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kullanacaklar için bankanın çok sayıda kredi paketi bulunuyor. Bu kredi paketlerinin bir kısmı müşterilerin maaşlarını Ziraat Bankası'ndan alıyor olmalarına göre bir kısmı da alınacak evin durumuna göre sağlanıyor.

Banka kamu personeli olup maaşını Ziraat Bankası'ndan alanlar ile özel sektör maaş müşterilerine Çalışanın Artısı Konut Kredisi kampanyası sunuyor. Emeklilere özel konut kredisi paketi de bulunan banka Emeklinin artısı konut kredisi fırsatı sağlıyor. Bunun dışında banka müşterilerine Tüketici Ürün Paketi içerisinde konut kredisi olanağı sağlanıyor.

Ziraat Bankası'nın bu konut kredi paketlerinin dışında evin enerji kimlik sınıfına göre yeşil ev konut kredisi ile faiz oranlarına yönelik ayrı olarak sağlanan enflasyona endeksli konut kredisi kampanyası bulunuyor.

BANKANIN KONUT KREDİSİ PAKETLERİNDE YER ALAN ORTAK ÖZELLİKLER

Ziraat Bankası'nın konut kredisi paketlerinde yer alan özelliklerin başında 120 ay vade 180 ay vade seçenekleri. Banka müşterilerine uzun vadeli kredi seçeneği sağlıyor. Bunun dışında bankanın sağladığı bir diğer özellik yüksek oranlı konut kredisi limiti. Çoğu özel bankada konut kredisi kullanım oranı alınacak evin ekspertiz değerinin yüzde 80'i oranındadır. Ancak Ziraat Bankası müşterilerine yüzde 10 peşinat ödemesi yapılması durumunda yüzde 90 oranla konut kredisi sağlamakta.

180 AY VADELİ KREDİ ÖDEME PLANIZiraat Bankası'nın standart konut kredisi paketinden 120 ay vade ile 180.000 TL kredi kullanımı durumunda banka yukarıda tabloda yer alan ödeme planına göre kredi sağlayacak. Bankanın yukarıda yer alan ödeme planında sunduğu seçenek eşit taksitli ödeme planı. Bunun dışında banka müşterilerinin kazanç durumlarına göre kendi belirledikleri şekilde eşit, artan, azalan, serbest, balon ödemeli esnek ödeme seçenekleri de sağlıyor.
Yorumlar (0)